Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fort Solis trafi także na PS5. Polski thriller z gwiazdorską obsadą

Troy Baker i Roger Clark na Marsie.

Studio Fallen Leaf - z biurami w Warszawie i Liverpoolu - poinformowało, że psychologiczny thriller Fort Solis ukaże się nie tylko na PC, ale i na PlayStation 5. Premiera latem obecnego roku.

To oznacza pewne opóźnienie, ponieważ jeszcze do niedawna zakładano pierwszy kwartał 2023 r. Opublikowano również trailer, potwierdzający imponującą obsadę produkcji: jest nie tylko Troy Baker (The Last of Us i tysiące innych gier), ale także Roger Clark (Arthur w Red Dead Redemption 2).

„Fort Solis to thriller TPP dla pojedynczego gracza, z akcją umieszczoną na Marsie. Odpowiadając na wezwanie alarmowe z sąsiedniej bazy, Jack dociera do ciemnego i opustoszałego Fortu Solis” - czytamy w opisie na Steamie.

„W obliczu zbliżającej się burzy wchodzi do środka, by wezwać pomoc. W miarę jak wydłuża się noc, wydarzenia eskalują i wymykają się spod kontroli, a tajemnica tego, co stało się z załogą stacji, zaczyna nabierać kształtów. Burza uniemożliwia ucieczkę Jacka, który stara się dotrwać do rana”.

Najważniejsze role kreatywne przy projekcie zajmują Brytyjczycy, ale prezesem przedsięwzięcia jest Polak - Piotr Kurkowski - a prace w Warszawie realizuje zespół Black Drakkar Games. Deweloperzy korzystają z Unreal Engine 5. „Pragniemy stworzyć widowisko, które będzie przypominać bardzie serial Netflixa niż grę wideo” - zapewniał w 2021 roku James Tinsdale, współzałożyciel Fallen Leaf i producent tytułu.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze