Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie Floodland opowie o budowie miasta na zalanej planecie

Premiera w listopadzie.

Floodland od studia Vile Monarch z Warszawy to survivalowa strategia ekonomiczna osadzona w świecie zniszczonym przez zmiany klimatyczne. Zajmiemy się budową miasta na planecie o znacznie podwyższonym poziomie wody. Premiera 15 listopada na PC.

Rozpoczynamy jako przywódca grupki zagubionych ocalałych. Zajmiemy się pozyskiwaniem zasobów, odkrywaniem - raz jeszcze - technologii i dbaniem o pokojowe relacje pomiędzy zwaśnionymi frakcjami. „A wszystko to, by odbudować społeczeństwo” - głosi opis.

Zalany świat składa się głównie z małych wysepek, które zwiedzimy jedna po drugiej, znajdując surowce oraz innych ocalałych. Nie zabraknie także wrogo nastawionych osób. Jest też rozbudowane drzewko społeczeństwa, gdzie podejmiemy ważne decyzje, nieco w stylu Frostpunk.

„Czy wprowadzisz nową utopijną epokę równości, czy też twoje rządy będą łagodną formą dyktatury? Nie każda grupa będzie podzielać twoją wizję, a podejmowane przez ciebie decyzje mogą mieć przemożny wpływ na przyszłość twojej osady” - czytamy w opisie.

Każde podejście do kampanii jest inne, ponieważ mapy, wydarzenia i kształt świata będą generowane losowo przy starcie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze