Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska gra z dziwnymi malowidłami zmierza na PC i konsole. Demo już dostępne

Niedługo rusza wczesny dostęp.

Inkulinati jest jedną z ciekawiej zapowiadających się produkcji, jakie zadebiutują w przyszłym roku. Twórcy ogłosili datę premiery gry we wczesnym dostępie oraz udostępnili bezpłatne demo, więc każdy może sprawdzić pomysłowy tytuł na własnej skórze.

Niezależna gra polskiego studia Yaza Games zadebiutuje we wczesnym dostępie na Steam, GOG oraz Microsoft Store już 31 stycznia 2023 roku. Data premiery pełnej wersji nadal pozostaje zagadką, choć wiadomo, że zagramy w ramach subskrypcji Game Pass na PC i konsolach. Twórcy zamierzają współpracować ze społecznością graczy, by dopracować produkcję, a zatem zachęcają do kontaktu za pośrednictwem Discorda.

Na Steamie oraz w sklepie Xbox udostępniono bezpłatną wersję demonstracyjną, w którą można zagrać już teraz, więc nie trzeba czekać do nowego roku, by sprawdzić, czy proponowany model rozgrywki i specyficzna oprawa graficzna trafią w nasze gusta.

Inkulinati to turowa gra strategiczna inspirowana ilustracjami, jakimi zdobiono średniowieczne manuskrypty. Styl artystyczny mocno wyróżnia się na tle innych podobnych pozycji, choć nieco przypomina wydany niedawno Pentiment od studia Obsidian Entertainment. Pod względem gameplayu mamy jednak do czynienia z zupełnie odmienną pozycją, która zawiera elementy rougelite i stawia na losowo generowane mapy.

W trakcie rozgrywki przemierzymy pełną niebezpieczeństw krainę, zbudujemy własny bestiariusz z zamieszkujących ją bestii i stoczymy niezliczone turowe pojedynki, by stać się najwyższym Mistrzem Inkulinati, co może budzić pewne skojarzenia z Pokemonami. W grze znajdziemy tryb wieloosobowy oraz kampanię dla jednego gracza, która za każdym razem będzie przebiegać inaczej. Docelowo zagramy na PC, Nintendo Switch oraz Xbox One i Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze