Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polacy tworzą taktyczną strzelankę PvE. CI Games przedstawia Scorpio

Plus: plany na trzecią dekadę działalności.

Polskie studio CI Games zaczynało działalność w 2002 roku, jeszcze jako City Interactive. Firma wkracza w trzecią dekadę działalności z ambitnymi planami, obejmującymi między innymi nową strzelankę.

Mowa o projekcie o nazwie kodowej Scorpio. Szczegóły są skąpe, lecz wiemy, że za prace odpowiada wewnętrzny oddział deweloperski - Studio Underdog. Otrzymamy kooperacyjną, „taktyczną strzelankę PvE dla wielu graczy”, rozwijaną w formie gry-usługi. Poza tym nie znamy żadnych innych detali.

Idąc dalej, w przyszłym roku ukaże się The Lords of the Fallen, a w nadchodzących miesiącach powinniśmy zobaczyć pierwszy materiał z rozgrywki. Jak wiemy z wcześniejszych zapowiedzi, powstaje także projekt z gatunku survival, który ma konkurować z The Forest oraz Green Hell - przypomniano w prezentacji.

Ten ostatni tytuł powstaje w Czechach, w zewnętrznym studiu Batfields, na bazie silnika Unreal Engine 5. Kolejnym filarem działalności pozostaje Sniper Ghost Warrior, stanowiące zapewne główny trzon firmy. Zapowiedziano już kolejną odsłonę.

Plany studio CI Games na przyszłość
Skomplikowane te plany

Jest też United Label, a więc dział wydawniczy, w którym CI Games posiada 91 procent udziałów. „Wszystkie trzy wydane do tej pory gry - Eldest Souls, Tails of Iron i Röki - przyniosły bardzo dobry zwrot z inwestycji i zdobyły uznanie wśród krytyków” - czytamy w prezentacji strategii.

Co obecnie wyjątkowo modne, „spółka planuje adaptację kluczowych licencji na nowe formaty, w tym gry mobilne, VR oraz film i TV - napisano. „Jednocześnie firma rozważa potencjalne tworzenie i wydawanie gier opartych o uznane, popularne marki”.

Określenie „polskie” w przypadku CI Games jest coraz mniej właściwe. Choć spółka notowana jest na giełdzie w Warszawie, to „w ciągu ostatnich trzech lat przeszła poważną zmianę, przekształcając się z firmy działającej w Polsce w dewelopera i wydawcę o prawdziwie ogólnoeuropejskiej strukturze” - zapewnia prezes Marek Tymiński.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze