Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon GO - walka i trenowanie

Ataki, uniki, trening - Pokemony w akcji.

Chociaż najważniejsze w Pokémon GO jest kolekcjonowanie stworków, twórcy nie zapomnieli o aspekcie związanym z pojedynkami Pokemonów. Walka jest mniej rozbudowana niż w grach z konsol przenośnych, ale istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem starcia.

Walczymy wyłącznie w punktach Gym (Arenach), choć niewykluczone, że w przyszłości twórcy dodadzą możliwość toczenia pojedynków między graczami w dowolnym miejscu.

Gdy dotrzemy do dowolnego budynku Gym należącego do rywali z innej drużyny, możemy kliknąć w ikonę Areny i przyjrzeć się stworkom wystawionym do obrony. Następnie klikając w ikonę dwóch Poke Balli w prawym dolnym rogu wybieramy skład własnych Pokemonów, które wystawimy do walki.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki


Jak walczyć Pokemonami?

Potyczka na Arenie rozpoczyna się, gdy wybierzesz sześć Pokemonów, które chcesz wystawić do boju. Bądź gotowy - najlepszą taktyką jest szybkie stukanie w ekran od samego początku. Każde stuknięcie aktywuje podstawowy, szybki atak Pokemona.

Łatwo zignorować ataki specjalne, ale warto o nich pamiętać. W miarę używania zwykłych ciosów, zauważysz pod paskiem zdrowia zapełniający się pasek niebieski podzielony na kilka części - to energia ciosów specjalnych.

By wykonać specjalny atak, wystarczy przytrzymać palec na ekranie trochę dłużej i puścić, by zaatakować stworka przeciwnika. Im więcej części niebieskiego paska wypełni się kolorem, tym mocniejszy atak.

Na powyższym obrazku widać, że nie przygotowano żadnego przycisku odpowiedzialnego za ataki. Nieważne, w którą część ekranu uderzysz i gdzie przytrzymasz palec dłużej.

Istotne są również uniki, o których wielu graczy zapomina. Dzięki nim można uchylić się przed atakiem specjalnym oponenta. Gdy zauważysz, że wrogi Pokemon ładuje swój potężny atak, w ostatniej chwili przesuń palcem w lewo lub w prawo.

Zobacz: Pokémon GO - co to jest CP, jak je zwiększyć, Ewolucja Pokemonów


Trening - co warto wiedzieć

Walcząc z Pokemonami w Gymach rywali obniżamy prestiż wrogiej Areny, a gdy wartość ta zmniejszy się do zera - przejmujemy kontrolę nad Gymem w imię naszej frakcji.

Przejdź dalej: Pokémon GO - awansowanie trenera, XP i nagrody

W sojuszniczych Gymach także możemy jednak pojedynkować się z wystawionymi tam Pokemonami. Wybierając Arenę swojej frakcji możesz wskazać swojego stworka, którego chcesz posłać do boju. Walczy on z kilkoma przeciwnikami, a ty zdobywasz punkty doświadczenia, przy okazji zwiększając prestiż zespołowej Areny.

Warto pamiętać, że treningowe bitwy w sojuszniczych Gymach nie zwiększają siły ataku ani wartości punktów CP twoich Pokemonów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Pokémon GO

Android, iOS

Related topics
O autorze
Komentarze