Skip to main content

Pokemon Go - wabiki (Lure): jak używać Glacial Lure, Mossy Lure, Magnetic Lure, Rainy Lure

Jak działają specjalne i zwykłe wabiki w Pokemon Go.

Zwykłe przynęty w Pokemon Go są obecne w grze od samego początku, ale dzięki kilku modułom Lure związanym z żywiołami - Glacial Lure, Mossy Lure i Magnetic Lure - można łapać stworki różnego typu.

W maju 2021 r. lista wabików została rozszerzona o Rainy Lure, który pomaga łapać i ewoluować kolejne Pokemony.

Poniżej wyjaśniamy, jak zdobyć Rainy Lure, Glacial Lure, Mossy Lure i Magnetic Lure, jak działają nowe moduły w Pokemon Go, a co najważniejsze, jakie stworki dzięki nim zdobędziesz.


Na tej stronie:


Wabiki Glacial Lure, Mossy Lure, Magnetic Lure i Rainy Lure - jak działają moduły?

W grze są dostępne cztery Moduły wabików (Lure Module) związane z żywiołami:

  • Glacial (Lodowy) Lure Module - przyciąga wodne (Water) i lodowe (Ice) Pokemony przez 30 minut.
  • Magnetic (Magnetyczny) Lure Module - przyciąga elektryczne (Electric), stalowe (Steel) i kamienne (Rock) Pokemony przez 30 minut.
  • Mossy (Mszysty) Lure Module - przyciąga robaki (Bug), trawiaste (Grass) i trujące (Poison) Pokemony przez 30 minut.
  • Rainy (Deszczowy) Lure Module - przyciąga wodne (Water), robaki (Bug) i elektryczne (Electric) Pokemony przez 30 minut.
Cryogonal z generacji 5.

Wabików używamy dla trzech celów:

1. Kiedy użyjemy Lure w PokeStopie, Pokemony danego typu mają większą szansę na pojawienie się w okolicy. Wabików nie można używać w Gymach.

2. Wokół wabików mogą pojawić się ekskluzywne Pokemony. Takim przykładem był Cryogonal z generacji 5., który pojawiał się tylko przy włączonym Glacial Lure w trakcie eventu 2019 Holiday. Teraz jednak nie pojawia się obok Lure, zamiast tego można go spotkać w trakcie śnieżnej pogody.

3. Każdy Lure może zaoferować też specjalne ewolucje, a niektóre z nich są ekskluzywne. Podczas użytkowania można wykorzystać daną „preewolucję”, by ewoluować ją w następujące:

  • Ewolucje z Magnetic Lure: Magnezone (z Magnetona) i Probopass (z Nosepassa)
  • Ewolucje z Mossy Lure: Leafeon (z Eevee)
  • Ewolucje z Glacial Lure: Glaceon (z Eevee)
  • Ewolucje z Rainy Lure: Goodra (z Sliggoo - możliwe też, kiedy pogoda w grze jest deszczowa [Rainy])

Leafeon i Glaceon mogą też do ewolucji użyć imion Eevee. Więcej szczegółów na stronie o tym nietypowym Pokemonie.


Jak zdobyć wabiki Glacial Lure, Mossy Lure i Magnetic Lure

Aktualnie jedynym sposobem zdobycia Glacial, Mossy, Magnetic i Rainy Lure jest skorzystanie ze sklepu w grze i kupienie modułów za 180 monet.

W przeszłości przynęty pojawiały się także jako jednorazowe nagrody w niektórych zadaniach, więc warto mieć oko na specjalne wyzwania. Na przykład w momencie debiutu Rainy Lure, ostatni etap odbywającego się w tym samym czasie wydarzenia Luminous Legends X oferował ją jako nagrodę.

Warto jednak pamiętać, że użycie wabika wpływa na wszystkich graczy w okół - jeżeli jeden z użytkowników wykorzystał Lure niedaleko ciebie, możesz z niego skorzystać.


Standardowe wabiki w Pokemon Go

Zwykłe wabiki w Pokemon Go to nic skomplikowanego: to przedmioty, których używamy na PokéStopie, dzięki czemu na pewien czas zwiększają częstotliwość ukazywania się dzikich Pokemonów.

Wabiki zdobywamy głównie robiąc zakupy w sklepie wewnętrznym gry - jako pojedyncze przedmioty - ale Lure może się też znaleźć w pudełkach, które często są dostępne do kupienia.

Czasami otrzymasz też wabiki w nagrodę za podnoszenie poziomu, tak samo jak w przypadku inkubatorów czy Szczęśliwych Jajek (Lucky Eggs), ale nie zdarza się to zbyt często.

Aby użyć standardowego wabika, po prostu kliknij na PokéStop, a potem na niewielką, białą ikonę nad dyskiem. Tutaj będziesz mógł dodać Lure z ekwipunku. Zazwyczaj wabiki działają 30 minut, ale podczas niektórych wydarzeń (jak Community Day) czas zwiększa się nawet do kilku godzin.

Następnie: Pokémon Go - jak złapać Jirachi, zadanie A Thousand-Year Slumber

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go - Zespół R (Team Rocket): jak znaleźć, walka, nagrody

Zobacz także