Skip to main content

Pokemon Go - Spinda: jak złapać, wszystkie formy

Jak schwytać Spindę w Pokemon Go.

Spinda w Pokemon Go była jednym z wielu „brakujących” stworków z Generacji 3., aż do momentu pojawienia się jej latem 2018 roku.

Spinda jest jednym z najbardziej unikalnych Pokemonów w całej serii. Choć ten królikopodobny stwór typu Normal nie sprawdza się szczególnie dobrze w walce ani nie ewoluuje w nic wyjątkowego, wzór na jego ciele jest inny przy każdym złapaniu - w głównych grach istnieje ponad cztery miliardy możliwości.

W Pokemon Go nie ma aż tylu odmian - ograniczono się to dziewięciu.


Na tej stronie:


Jak zdobyć Spindę

To, co sprawia, że Spinda jest tak interesującym Pokemonem, to fakt, że jest to pierwszy Pokemon, który zadebiutował wyłącznie w ramach zadania field research.

Kiedy znajdziesz i ukończysz konkretne badanie terenowe, Spinda będzie dostępna do złapania.

Zadanie typu field research, które musisz wykonać, zmienia się co miesiąc. W lutym zadanie to rzucenie pięciu podkręconych Pokeballi z rzędu, przy uzyskaniu rzutów Great. Nagrodą jest forma 4 Spindy.

Gdy zbierzesz to zadanie, nadszedł czas na rzucenie podkręconego Pokeballa. Nasza strona o podkręceniach może pomóc, jeśli masz problemy z tym typem rzutu, ale w skrócie, musisz zakręcić Pokeballem i rzucić tak, by wylądował w okręgu. Nie spiesz się i poczekaj, aż po ataku będzie można zwiększyć swoje szanse.

Jeśli masz problemy, to pamiętaj, że Legendarne Pokemony z Legendarnych Raidów mają większe pierścienie, w które łatwiej trafić.

Spinda pojawi się, gdy odbierzesz nagrodę za field research. Spinda, podobnie jak inne Pokemony-nagrody za badania terenowe, nie ucieknie, więc nie spiesz się z jej złapaniem, a nawet rozważ użycie Pinap Berry, aby zwiększyć ilość zdobytych cukierków Spindy.

Gdzie znaleźć Field Research Spindy

Ze względu na dużą liczbę wariantów Field Research, znalezienie zadania Spindy może zająć trochę czasu. Pamiętaj, że po obróceniu Pokestopa i zebraniu zadania Field Research, możesz je usunąć i obrócić kolejny Pokestop, więc szukaj dalej, aż je znajdziesz.

Dodatkowo pamiętaj, że każdy Pokestop jest codziennie przypisany do konkretnego zadania Field Research dla każdego gracza.

Jeśli więc możesz dowiedzieć się od znajomego lub kogoś ze społeczności Pokémon Go, który Pokestop jest tym właściwym, ułatwisz sobie zadanie.

Zadania Spindy stają się coraz trudniejsze do znalezienia, ale mając miesiąc na znalezienie każdej formy, powinieneś być w stanie zdobyć je przed końcem miesiąca.


Wszystkie formy Spindy

Jak już wspomnieliśmy, w głównych grach z serii Pokemon istnieją miliardy form Spinda, ze względu na sposób, w jaki tworzą one nowe wzory przy każdym złapaniu.

W Pokemon Go sprawa jest nieco prostsza - do złapania jest tylko dziewięć form.

Każdy miesiąc oferuje inną formę do zebrania, choć od czerwca 2019 r. cykl rozpoczął się od nowa, umożliwiając złapanie tych form, które wcześniej przegapiłeś.

Dodatkowo, od czerwca 2019 r. każda nowo wydana forma Spindy ma szansę stać się shiny.

FormaDostępność
1
październik 2018 r., listopad i grudzień 2019 r., styczeń, luty i październik 2021 r.
2
marzec-kwiecień 2019 r., wrzesień i październik 2020 r., listopad 2021 r.
3
Wrzesień 2018 r., wrzesień 2019 r., kwiecień 2021 r., grudzień 2021 r.
4
Maj-czerwiec 2019 r., listopad i grudzień 2020 r., maj 2021 r., styczeń i luty 2022 r.
5
styczeń-luty 2019 r., czerwiec, lipiec i sierpień 2020 r., czerwiec 2021 r., marzec 2022 r.
6
Grudzień 2018 r., marzec 2020 r., lipiec 2021 r.
7
Listopad 2018 r., styczeń, luty i maj 2020 r., sierpień 2021 r.
8
Sierpień 2018 r., lipiec 2019 r., kwiecień 2020 r., marzec 2021 r., wrzesień 2021 r.
9
Walentynkowy event 2019, 2021 i 2022

To wszystkie formy dostępne w tej chwili - jeśli którąś przegapiłeś, poczekaj, aż pojawi się ponownie, lub sprawdź, czy ktoś ze znajomych ma taką na wymianę.

Z czasem może pojawić się więcej Spind - w Pokedexie jest miejsce na 20, więc jest to bardzo prawdopodobne. Nie wiemy jednak, kiedy i w jaki sposób może się to stać.

Na razie jednak należy oczekiwać, że będą się one pojawiać za pośrednictwem Field Research co miesiąc lub dwa.

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Zobacz także