Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokemon Go - Routes: czym są, jak stworzyć i znaleźć

Spacer po ścieżkach.

Real person sitting on a rocky hillside staring at virtual PokeStops in the distance.
Image credit: Niantic

Pokemon Go wzbogaciło się o nową mechanikę. Routes to ścieżki, które możesz tworzyć, by zdobywać nagrody, a także uzyskać szansę natknięcia się na dodatkowe Pokemony.

Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o ścieżkach: jak tworzyć Routes, a także jak znaleźć i iść po Routes.


Na tej stronie:


Jak tworzyć Routes w Pokemon Go

Mechnika Routes nie jest dostępna dla wszystkich graczy od samego początku. Jeśli nie masz takiej opcji w grze, to po prostu musisz czekać, bo twórcy udostępniają ją falami kolejnym partiom użytkowników.

Pokémon Go Routes artwork featuring Zygarde.
Image credit: Niantic / The Pokémon Company

Oto, jak tworzy się Routes w Pokemon Go:

 • Udaj się do PokeStopa lub Gyma
 • W tym samym menu, co Nearby Pokemon (Pokemony w okolicy) odnajdź zakładkę Route. Wybierz PokeStop lub Gym jako punkt startowy ścieżki
 • Wybierz punkt końcowy ścieżki (możesz go jeszcze potem zmienić w trakcie tworzenia ścieżki)
 • Będąc obok PokeStopu lub Gyma, kliknij Record, by zacząć „nagrywać” ścieżkę
 • Udaj się do punktu końcowego i zakończ „nagrywanie”
 • Uzupełnij informacje o ścieżce, a potem czekaj na jej akceptację

Zgodnie z doświadczeniami graczy, możesz zgłosić cztery Routes tygodniowo. Zwróć uwagę, że mowa o zgłaszaniu - każda taka ścieżka musi jeszcze potem zostać zaakceptowana.

Możesz sprawdzić status zgłoszonych Routes, wybierając swój avatar w lewym dolnym rogu, a potem zjeżdżając na dół do sekcji Routes. Informacje znajdziesz obok twojej kolekcji odznak (Badge).

Three phones showing the process of creating a Route on a blurred light green background.
Image credit: Niantic

Teoretycznie przegląd i zatwierdzenie zaproponowanych Routes powinien zajmować mniej niż 24 godziny, ale w okresach, kiedy ta funkcja stanie się popularniejsza, czas może się wydłużyć.


Jak znaleźć Routes

Kiedy ścieżka zostanie zatwierdzona, staje się dostępna dla wszystkich chętnych graczy. Każdy może więc nią podążać, by zyskać więcej spawnów Pokemonów, więcej przedmiotów, a także unikalne nagrody, jak odznaki Routes oraz Cells dla Zygarde'a, których potrzebujesz do zmiany formy tego Pokemona.

Oto, jak szuka się Routes i podąża nimi w Pokemon Go:

 • Wybierz menu Nearby Pokemon (Pokemony w okolicy) pod symbolem lornetki w prawym dolnym rogu
 • Przejdź do zakładki Routes, by zobaczyć okoliczne ścieżki lub wybierz See Nearby Routes, by rozszerzyć obszar poszukiwań. Możesz kliknąć Route, by ją podejrzeć i sprawdzić szczegóły
 • Wybierz przycisk Follow. Być może będziesz musiał podejść do punktu startowego oznaczonego niebieską flagą
Image credit: Eurogamer/Niantic
 • Podążaj wskazaną ścieżką. Ścieżka będzie zmieniać kolor, kiedy będziesz pokonywać kolejne metry. Na ekranie będzie też wskazana odległość do punktu końcowego (czerwonej flagi)
 • Po drodze możesz znaleźć jasne świecące punkty - to Zygarde Cell, które służą do zmiany formy Zygarde'a. Aby je zebrać, po prostu się do nich zbliż
 • Gdy dotrzesz do końca, otrzymasz nagrody za ukończenie Route
Image credit: Eurogamer/Niantic

Po pierwszym ukończeniu danej ścieżki będziesz jeszcze miał okazję ją ocenić.

Warto też wiedzieć, że możesz zrobić sobie przerwę i na chwilę zboczyć ze ścieżki, nie tracąc postępów ani nie przerywając podróży. To przydatne, jeśli zobaczysz w oddali jakiegoś Pokemona lub Raid.

Aby na chwilę zboczyć ze ścieżki, naciśnij przycisk pauzy w menu Routes, nad ikoną lornetki. Kiedy będziesz już gotowy, by kontynuować podróż, wróć do miejsca, w którym aktywowałeś pauzę, a następnie ją wyłącz.

Image credit: Eurogamer/Niantic

Jeśli ścieżka jednak ci się nie podoba i chcesz zrezygnować z podróży, możesz z niej wyjść. Zrobisz to ponownie w menu Route, wybierając Quit Route.

Z kolei jeśli coś jest nie tak ze ścieżką (np. stanowi zagrożenie, prowadząc do niebepiecznego miejsca), możesz ją zgłosić - w menu Route wybierz Report Route. Pomocne będzie też z pewnością wystawienie jednogwiazdkowej oceny.

Ostatnia ciekawa opcja to Reverse direction, którą znajdziesz albo klikając przycisk Route nad lornetką, albo odwiedzając konkretną kartę ścieżki. Odwrócenie kierunku zamienia miejscami punkt startowy i końcowy, co przydaje się, jeśli przed rozpoczęciem spaceru jesteś bliżej punktu końcowego niż startowego.


Co daje chodzenie po Routes

Za ukończenie Route możesz otrzymać XP, Stardust, Ultra Balls i Hyper Potions. Jeśli po Route chodziłeś ze swoim Buddy, to otrzymasz też serce w nagrodę.

Kiedy idziesz po Route, zyskujesz też więcej spawnów Pokemonów (są one oznaczone ikoną Route), szybciej zbierasz Candy, a ponadto zbierasz Cells dla Zygarde'a. Cells używa się do zmiany formy Zygarde'a, więc jeśli chcesz tego dokonać, podnoś świecące kule podczas chodzenia ścieżką. Ponadto gdy idziesz po Route po raz pierwszy, Incense (wabik) działa na Pokemony mocniej.

Od lewej do prawej: 10%, 50% i kompletna forma Zygarde'a

Za pierwsze ukończenie danej Route uzyskasz Badge (odznakę). Te odznaki można potem ulepszać, kończąc daną ścieżkę większą liczbę razy. Robiąc to, zwiększysz też liczbę nagród otrzymywanych za ukończenie tej Route.

Spis treści: Pokemon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze