Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokaz Horizon Forbidden West z rekordową liczbą widzów

Wśród prezentacji pojedynczych gier Sony.

Prezentację rozgrywki z Horizon Forbidden West obejrzało więcej widzów niż jakikolwiek inny pokaz pojedynczej gry z PlayStation - zauważył branżowy analityk o pseudonimie Benji-Sales.

Gameplay na żywo zobaczyło ponad 2,3 mln osób. Mniejszy wynik osiągnęły transmisje Demon's Souls, Ghost of Tsushima czy The Last of Us: Part 2.

Oczywiście niektóre epizody State of Play miały więcej wyświetleń i widzów, jednak były to wydarzenia poświęcone większej liczbie gier - na przykład prezentacje w okresie targów E3.

Kilkunastominutowa prezentacja pozwoliła deweloperom pokazać fragment świata w okolicach San Francisco. Aloy starała się uratować przyjaciela z rąk oprawców, po drodze mierząc się z różnymi niebezpieczeństwami.

Twórcy pochwalili się między innymi ulepszonym systemem walki wręcz, nowymi możliwościami poruszania się bohaterki (na przykład używania linki do przyciągania się w różne miejsca), a także imponującą walką z mamucim bossem.

Na pokazie Horizon Forbidden West zabrakło jednak daty premiery gry. Możliwe, że produkcja studia Guerrilla Games zadebiutuje jesienią. Warto przypomnieć, że tytuł trafi nie tylko na PS5, ale także na PlayStation 4.

O autorze

Komentarze