Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation szykuje weekend z darmowym multiplayerem

Dwa dni bez PS Plus.

Sony oferuje szansę na sprawdzenie rozgrywek wieloosobowych także osobom bez abonamentów PS Plus. Kolejna odsłona specjalnej inicjatywy startuje w najbliższą sobotę, 10 grudnia.

Oferta obowiązuje niestety tylko do niedzieli włącznie - w poniedziałek wracają standardowe zasady korzystania z trybów online. Mowa zarówno o konsolach PlayStation 4, jak i PS5.

Aktywna subskrypcja PS Plus nadal potrzebna jest do zabawy w większość popularnych produkcji stawiających na multiplayer. Samo PlayStation w ogłoszeniu wymienia GTA 5, Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz NBA 2K23.

Wiele słynnych gier nie potrzebuje jednak subskrypcji, także poza specjalnymi weekendami. Mowa głównie o tytułach Free to Play, takich jak Fortnite, Warzone 2.0, Rocket League, Apex Legends, Warframe, Genshin Impact, Fall Guys i tak dalej.

Pozostałe wymagania są raczej oczywiste: do zabawy potrzebne jest połączenie z internetem oraz konto w samym PlayStation Network. Zainteresowani będą mogli sprawdzić na przykład nowe DLC do Elden Ring, w ramach którego do gry wprowadzono specjalne Koloseum do zmagań PvP.

Po ostatnich zmianach, PS Plus dostępne jest obecnie w trzech wersjach. Podstawowa wersja Essential kosztuje 240 zł za 12 miesięcy, 100 zł za 3 miesiące i 37 zł za miesiąc. Dwie droższe wersje to Extra oraz Premium. Ta pierwszakosztuje 58 zł za 1 miesiąc, 165 zł za 3 miesiące oraz 400 zł za 12 miesięcy z góry. Za Premium zapłacimy 70 zł za 1 miesiąc, 200 za 3 miesiące oraz 480 zł za rok z góry.

Wydaje się, że grudzień jest całkiem dobrym miesiącem na zakup abonamentu nawet w najtańszej odsłonie. W obecnym miesiącu bez dodatkach opłat pobrać można bowiem szereg interesujących tytułów, w tym Mass Effect Legendary Edition oraz Biomutant.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze