Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation Store wstrzymuje sprzedaż GTA The Trilogy - choć dziś premiera

Zapewne tymczasowo.

Choć premiera Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive już dzisiaj, zestaw tymczasowo zniknął ze sprzedaży w PlayStation Store, ponieważ dostęp do produkcji otrzymała część użytkowników w Australii i Nowej Zelandii.

Tymczasem debiut zaplanowano dopiero na godzinę 16:00 polskiego czasu. Reakcja Rockstara jest jednak zaskakująca, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wczoraj przeprowadzono już dziesiątki godzin transmisji na żywo.

Część użytkowników we wspomnianych krajach odkryła wczoraj, że ich zamówienia przedpremierowe zostały odblokowane o północy czasu lokalnego, co dało im dostęp do produkcji ponad 24 godziny wcześniej, niż planował wydawca.

Być może winne są takie znaleziska

Rockstar odpowiedział właśnie usunięciem tytułu z PlayStation Store, zapewne w celu uniemożliwienia dołączenia do wcześniejszej zabawy kolejnym osobom. Zamiast złożyć pre-order, sklep pozwala obecnie wyłącznie dodać zestaw do listy życzeń. Wyświetlane jest też odliczanie do 16:00.

W przypadku PC, Xbox One oraz Xbox Series X/S nie zdecydowano się na podobny manewr, co wydaje się potwierdzać, że celem jest właśnie zablokowanie nietypowego „wcześniejszego dostępu”.

Można bezpiecznie zakładać, że GTA: The Trilogy - The Definitive wróci do sprzedaży w PlayStation Store jeszcze dzisiaj, właśnie o 16:00.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze