Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation kontynuuje inwestycje w esport

Kupiono platformę Repeat.gg.

Sony Interactive Entertainment poinformowało o przejęciu platformy Repeat.gg, specjalizującej się tworzeniu technologii dla miłośników esportowych zmagań w Fortnite, Call of Duty Warzone, League of Legends, PUBG oraz Dota 2.

„Naszą wizją esportu wewnątrz PlayStation zawsze była likwidacja barier dostępu do rywalizacji - zapewnia Steven Roberts z japońskiej korporacji. To nie pierwsza inwestycja w świecie zawodowego grania. W ubiegłym roku przejęto Evolution Championship Series, słynny cykl turniejów dla fanów bijatyk.

Po co PlayStation taka usługa? Wcześniej w tym roku firma zapewniała, że chce udostępnić tworzenie turniejów jako jedną z funkcji PlayStation 5. Niedawno o sprawie wspominano także przy okazji ujawnienia nowego programu lojalnościowego - takie zmagania miałyby być jedną z opcji zdobywania dodatkowych punktów.

Tymczasem Repeat.gg nie stanie się platformą na wyłączność dla japońskiej korporacji i będzie nadal obsługiwać także PC i urządzenia mobilne. Oferta składa się głównie ze zautomatyzowanych mistrzostw o przeróżnych poziomach - i gotówkowych nagrodach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze