Skip to main content

PlayerUnknown's Battlegrounds z 15 mln sprzedanych egzemplarzy

Aktualizacja: 2 mln aktywnych graczy jednocześnie.

Aktualizacja: Bariera 2 mln aktywnych graczy jednocześnie w PlayerUnknown's Battlegrounds została przekroczona. O fakcie poinformował za pośrednictwem serwisu Twitter producent tytułu - Brendan Greene.


Oryginalna wiadomość: Popularne PlayerUnknown's Battlegrounds od studia Bluehole kroczy od sukcesu do sukcesu. Sprzedaż przekroczyła już 15 milionów egzemplarzy, choć gra nadal dostępna jest tylko w programie Early Access i nie doczekała się jeszcze ani jednej przeceny.

Serwis SteamSpy, zajmujący się analizowaniem kont na Steamie, wskazuje już na 15,7 mln posiadaczy gry.

Strzelanina w knajpie

Zaledwie 5 września informowaliśmy o przekroczeniu poziomu 10 milionów, więc PUBG poprawiło wynik o kolejne 5 mln - jedną trzecią całości - w nieco ponad miesiąc.

PlayerUnknown's Battlegrounds ociera się także o 2 miliony graczy logujących się jednocześnie na Steamie. Pod tym względem produkcja nie ma sobie równych i już dawno pozostawiła na pokonanym polu poprzedniego lidera - Dota 2 ze „skromnym” 1,2 mln.

Tytuł notuje więc świetne wyniki, pomimo zastrzeżeń kierowanych pod adresem Fortnite. Ta gra także odnosi sukcesy, co tylko potwierdza, że na rynku jest miejsce na więcej niż jednego przedstawiciela gatunku battle royale.

Podobna w założeniach strzelanka od Epic Games przyciągnęła bowiem 7 milionów użytkowników już w pierwszym tygodniu, a maksymalna liczba logujących się jednocześnie graczy wyniosła niedawno 525 tysięcy.

Warto pamiętać, że choć PlayerUnknown's Battlegrounds cieszy się ogromną popularnością, to nadal kosztuje 30 euro i dostępne jest tylko na PC. Fortnite Battle Royale jest nie tylko rozprowadzana bez opłat, ale także na PS4 i Xbox One.

Zobacz na YouTube

PUBG również zmierza na konsole, w pierwszej kolejności na Xbox One - jeszcze w tym roku. Natomiast na początku 2018 r. twórcy chcą opuścić program Early Access.

Gra zadebiutowała w marcu i szybko przyciągnęła uwagę graczy, dopracowując i rozwijając formułę battle royale. Zasady są proste - setka graczy trafia na ogromną mapę. Wygrywa osoba, która pozostanie przy życiu jako ostatnia. Dostępne są też opcje rywalizacji grupowej.

Zobacz także