Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite z 7 milionami graczy

Pomógł darmowy tryb Battle Royale w stylu PUBG.

Epic Games ogłosiło na Twitterze, że sieciowa strzelanka Fortnite przyciągnęła na serwery już ponad siedem milionów graczy.

Produkcja dzieli się na płatną „podstawkę” oraz na darmowy tryb Battle Royale, wzorujący się - według niektórych za bardzo - na szalenie popularnym PlayerUnknown's Battlegrounds.

Sukces Fortnite

Twórcy nie zdecydowali się na ujawnienie, jaki procent ze wspomnianych siedmiu milionów preferuje standardowe Fortnite, a ilu graczy stawia właśnie na darmowe pseudo-PUBG.

Warto pamiętać, że choć PlayerUnknown's Battlegrounds cieszy się ogromną popularnością, to nadal kosztuje 30 euro i dostępne jest tylko na PC. Produkcja Epic Games jest nie tylko rozprowadzana bez opłat, ale także na PS4 i Xbox One.

Deweloperzy nie zwalniają też tempa aktualizacji. W ostatniej łatce wprowadzono możliwość rozgrywki w parach oraz ponownie włączono zrzuty zaopatrzenia z powietrza.

W planach jest także dalsze balansowanie broni, lepsze informowanie o zmianie w celności na przykład przy poruszaniu się, a także ogólne zmiany w modelu strzelania.

„Naszym celem jest umożliwienie rywalizacji bez utraty naszego unikatowego stylu rozgrywki i szalonych momentów, z których słynie Fortnite Battle Royale” - napisano w komunikacie. „Oczekujemy waszej pomocy przy dalszym szlifowaniu wrażeń”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze