Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Piętnaście minut gameplayu z South Park: The Fractured But Whole

Historia superbohaterów.

Serwis Polygon opublikował kilkanaście minut z rozgrywki w grze South Park: The Fractured But Whole, prezentując sam początek zabawy, z tworzeniem postaci włącznie.

Wiele z prezentowanych scen i przerywników widzieliśmy już na tegorocznych targach E3, ale jest też sporo całkiem nowych ujęć.

Założenia fabuły są proste: Cartman i jego koledzy dzielą się na dwie rywalizujące grupy superbohaterów. Nasza postać dołącza do jednej z nich, ale najpierw musi stworzyć własne alter ego, wybierając spośród dostępnych archetypów.

Klas postaci jest całkiem sporo - ekran menu jest w większości zablokowany, ale sugeruje aż dwanaście typów, każdy z własnymi umiejętnościami i stylem zabawy.

Jest też sporo pierdnięć i przedmiotów do znalezienia, mnóstwo nawiązań do popkultury i komentarzy na temat obecnej mody na herosów w kinie czy też Timmy jako profesor Xavier.

Do tego spojrzenie na nowy system walki, rozbudowany w tej odsłonie serii o możliwość nieco większego przemieszczania się na polu bitwy, w ramach dostępnych pól. To powinno powiększyć głębię taktyczną i wyeliminować jeden z głównych problemów pierwszej gry: zbyt proste potyczki.

South Park: The Fractured But Whole ukaże się 6 grudnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze