Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy trailer odświeżonego Dragon's Dogma na PS4 i Xbox One

Oraz japońska data premiery.

Capcom ujawnił japońską datę premiery oraz pierwsze spojrzenie na kolejną edycję Dragon's Dogma: Dark Arisen, szykowaną tym razem na współczesne konsole - PS4 i Xbox One.

Produkcja zadebiutuje jesienią tego roku - 5 października. Data debiutu dla Europy i USA nie jest jeszcze znana, ale także mowa o ostatnim kwartale obecnego roku.

Screen z wersji PC

Dragon's Dogma to RPG z naciskiem na akcję i kamerę TPP. Bohater musi odnaleźć wielkiego smoka, który na początku przygody kradnie mu serce - dosłownie. Najważniejszym aspektem gry jest zręcznościowa walka, a świat składa się z wielu rozległych lokacji.

Oryginał debiutował w 2012 r. Rok później na PS3 i X360 ukazała się rozszerzona wersja - właśnie Dragon's Dogma: Dark Arisen - obejmująca nową lokację do eksploracji, system szybkiej podróży, wszystkie DLC oraz szereg innych zmian i nowości.

Ten pakiet w styczniu ubiegłego roku trafił także na PC, gdzie - według danych SteamSpy - znalazł około 750 tysięcy nabywców.

Można spodziewać się, że odsłony PS4 i Xbox One będą bazowały właśnie na tej odsłonie na komputery osobiste.

W tym roku mija piąta rocznica debiutu, więc fani czekają na kolejną, pełnoprawną odsłonę serii, lecz dotychczas doczekali się tylko darmowego Dragon's Dogma Online, przejętego raczej chłodno.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze