Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon's Dogma najszybciej sprzedającą się grą Capcomu na PC

Sukces konwersji.

Dragon's Dogma: Dark Arisen jest najszybciej sprzedającą się grą Capcomu na komputerach osobistych - potwierdził przedstawiciel japońskiej firmy.

Miły kotek

Produkcja debiutowała na PC w ubiegłym miesiącu - 15 stycznia. Jej historia sięga jednak znacznie dalej w przeszłość, ponieważ konsolowy pierwowzór wydano już w 2012 roku na PlayStation 3 i X360, a rozszerzone wydanie Dark Arisen - niecały rok później.

- Jesteśmy wyjątkowo zadowoleni z wyników Dragon's Dogma: Dark Arisen. To nasz najszybciej sprzedający się tytuł na PC, dzięki rzeszom oczekujących fanów i dostarczeniu przez nas spodziewanej jakości - komentuje dyrektor marketingu Antoine Molant dla serwisu MCV.

- Bazując na podobnym okresie w sprzedaży, Dragon's Dogma: Dark Arisen jest po kilku tygodniach w pierwszej trójce premier na PC, razem z Resident Evil i Dead Rising 3 - dodaje menedżer.

Nie zdecydowano się na podanie konkretnych wyników, lecz według serwisu SteamSpy - którego wskazania należy traktować z przymrużeniem oka - produkcję zakupiło już około 250 tysięcy graczy.

Dragon's Dogma to RPG akcji. Bohater musi odnaleźć wielkiego smoka, który na początku przygody kradnie mu serce - dosłownie. Najważniejszym aspektem gry jest zręcznościowa walka, a świat składa się z wielu rozległych lokacji.

Wydanie komputerowe oferuje oczywiście lepszej jakości oprawę wizualną, w tym możliwość uruchomienia gry w rozdzielczości 4K. Użytkownicy mogą też liczyć na 60 - lub nawet więcej - klatek na sekundę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze