Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsza gra wygenerowana przez sztuczną inteligencję trafiła na Steam

Reakcje są chłodne.

Sztuczna inteligencja radzi sobie całkiem sprawnie z generowaniem obrazów. Dlaczego więc nie wykorzystać technologii do stworzenia całej gry? - zastanawiała się najwyraźniej dwójka twórców.

Małżeństwo deweloperów poszło o krok dalej, automatycznie tworząc także muzykę i tekst. Całość trzeba było oczywiście złożyć w całość i w tej sferze trzeba było jeszcze „ręcznie” przystąpić do pracy. Mamy do czynienia ze stosunkowo prostą grą logiczną, więc zapewne nie było zbyt trudno.

This Girl Does Not Exist - jak brzmi tytuł - jest już dostępne na Steamie. Jak przyznaje twórczyni, największym problem było osiągnięcie spójności graficznej. Zastosowano aplikację Midjourney, której nie można niestety powiedzieć, by tworzyła tę samą postać w różnych pozach. Kobieta wyjaśnia w rozmowie z serwisem Kotaku, że potrzebne było więc dokładne konstruowanie tekstowych „podpowiedzi”, na których bazuje technologia.

Przyjęcie nie było zbyt ciepłe. Twórczyni wspomina stream, na którym widzowie krytykowali tytuł - ale nie za jakość, lecz właśnie za zastosowanie sztucznej inteligencji.

„Gdybym miała zrobić taką grę raz jeszcze, spróbowałabym ujawnić zastosowanie SI dopiero po jej ukończeniu” - przyznaje kobieta. „Ciekawe, jakie wtedy byłyby reakcje, ponieważ w przypadku This Girl Does Not Exist wygrały chyba uprzedzenia”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze