Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pięć zestawów z PlayStation 4 w dniu premiery w Wielkiej Brytanii - raport

Ceny gier w UK wzrosną?

Serwis IGN otrzymał nieoficjalne informacje na temat zestawów z PlayStation 4, oferowanych w dniu premiery konsoli w Wielkiej Brytanii. Doniesienia potwierdził przedstawiciel sieci sklepów GAME.

Standardowe pudełko wyceniono na 349 funtów (ok. 1735 zł), za 50 funtów więcej otrzymamy także kopię Killzone: Shadow Fall lub Watch Dogs (ok. 1985 zł). Edycja z Killzone: Shadow Fall oraz Driveclub to wydatek rzędu 439 funtów (ok. 2180 zł). Listę zamyka potwierdzone już wydanie z Killzone: Shadow Fall, dodatkowym padem i PS4 Camera, za 449 funtów (2230 zł).

Najdroższy zestaw

Jak już wcześniej informował Fergal Gara z brytyjskiego oddziału PlayStation, gracze kupujący konsole przed premierą będą mogli wkrótce aktualizować swoje zamówienia do jednego z wyżej wymienionych zestawów.

„Zestaw jest limitowany, przez co trafi prawdopodobnie tylko do zamawiających przed premierą. Nowe dostawy pojawią się najpewniej po świętach” - mówił menedżer o najdroższej opcji.

„Wszyscy zamawiający przed premierą spodziewają się podstawowego zestawu, z konsolą, headsetem i padem. Ale po przejrzeniu detali i dostępnych opcji udało nam się zaoferować świetne zestawy” - dodał. „Sprawiedliwe będzie, jeśli osoby znajdujące się już w kolejce będą mogły jako pierwsze skorzystać z nowych opcji.”

Warto zauważyć, że powyższe informacje zdają się potwierdzać, że ceny gier w Wielkiej Brytanii wkrótce wzrosną. Obecnie standardowa kwota wydawana na nową produkcję wynosi ok. 40 funtów, natomiast tytuły dodawane do zestawów z konsolą wyceniane są już na 50 funtów. Dzięki sklepom Amazon, Wielka Brytania jest także popularnym miejscem zakupów internetowych wśród polskich klientów.

PlayStation 4 sprzedawane będzie poniżej kosztów produkcji, ale Sony spodziewa się już w dniu premiery nadrobić straty - wystarczy, że gracze zdecydują się na zakup gry i subskrypcji PlayStation Plus.

Polski oddział PlayStation nie podał jeszcze cen i dostępnych zestawów. PlayStation 4 zadebiutuje w Europie 29 listopada.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze