Skip to main content

Personalizacja broni w CoD Modern Warfare 2 będzie przypominać Escape from Tarkov

Podział broni na platformy.

Studio Infinity Ward opublikowało pokaz możliwości nowego systemu modyfikacji uzbrojenia w Call of Duty Modern Warfare 2. Mechanika nazwana Gunsmith 2.0 (ang. Rusznikarz 2.0), pozwoli na dogłębną personalizację broni.

Jak możemy się dowiedzieć z opublikowanego filmu, w grze będziemy mogli dostosować lufę, nasadkę lufy, osłonę lufy, kolbę, chwyt, magazynek, używaną amunicję oraz oczywiście dodać do broni celownik optyczny oraz inne dodatki.

Nowością jest wprowadzenie podziału uzbrojenia na platformy. Oznacza to, że teraz odblokowane dodatki będą mogły być założone również na podobną broń z tej samej rodziny (oparte na tej samej komorze zamkowej). Jako przykład podano tutaj karabinki M4 i M16 oraz pistolet maszynowy FSS Hurricane, który chociaż należy do innego typu uzbrojenia, to jest kompatybilny z akcesoriami swoich „kuzynów”.

Według twórców ograniczy to irytujący grind, wynikający z konieczności odblokowywania dodatków do każdej broni osobno. Co ciekawe, na podobnej zasadzie będzie możliwe stosowanie tych samych skórek do różnych broni. Przypomnijmy, że już dziś odbędzie się specjalna konferencja Call of Duty Next, na której dowiemy się nieco o przyszłości serii.

Zobacz także