Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Palworld - jajka Pali: gdzie znaleźć, jak wykluwać

Hodowanie nowych stworków.

Aby złapać nowe stworki w grze Palworld, nie musimy przemierzać całej wyspy w ich poszukiwaniu. W czasie naszych wypraw możemy natknąć się na specjalne jajka, których inkubowanie pozwoli nam wyhodować różne stworki, zanim jeszcze natkniemy się na nie podczas eksploracji wyspy. Na tej stronie wyjaśniamy, jak hodować jajka Pali.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć jajka

Na jajka możemy trafić w losowych miejscach mapy, dlatego podczas przemierzania krainy warto schodzić z utartych ścieżek i zaglądać na przeróżne klify, wzgórza oraz do jaskiń. Jajka dzielą się na zwykłe i duże, ale każde z nich zajmuje tak samo jeden slot w plecaku postaci. Kolor jajka pozwoli nam rozpoznać, do jakiego żywiołu będzie należał Pal, który się z niego wykluje.

Możemy także sami tworzyć jajka poprzez wybudowanie Breeding Stable, możliwe do odblokowania na 19 poziomie doświadczenia. Wówczas, poprzez łączenie samca i samicy różnych gatunków, stworzymy jajko Pala o cechach podobnych do „rodziców”. Jest to stosunkowo szybki sposób na wypełnienie wpisów do swojego Paldecka.


Jak wykluwać jajka

Aby Pal wykluł się z jajka, konieczne jest stworzenie inkubatora, odblokowywanego na 7 poziomie doświadczenia. Inkubator nie wymaga zasilania, a czas wykluwania może trwać od kilku minut - w przypadku „małych” jajek powszechnych gatunków - do nawet pełnej godziny w wypadku „dużych” jajek rzadkich i wysokopoziomowych istot.

Wykluwanie niektórych jajek można przyspieszyć, zapewniając im optymalne warunki. Dla przykładu część jajek wymaga dużej ilości ciepła, co zostaje zaznaczone pod czasem inkubacji. Jeśli wydajność inkubacji nie wynosi 100 procent, to możemy np. wybudować ognisko obok inkubatora, co przyspieszy proces.

Po zakończeniu czasu inkubacji podchodzimy do urządzenia i wciskamy przycisk interakcji, przytrzymując go przez kilka sekund. Następnie zobaczymy powiadomienie o tym, jaki gatunek Pala wykluł się z jajka.

Warto zauważyć, że Pale pochodzące z inkubacji zawsze urodzą się na 1 poziomie doświadczenia, a dodatkowo nie dostaniemy surowców, jakie normalnie otrzymalibyśmy za złapanie dzikiego przedstawiciela tego samego gatunku do Pal Sphere.

Następne: Palworld - cheaty: konsola serwera, najważniejsze komendy

Spis treści: Palworld - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Palworld - jak zacząć, co robić na początku

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Palworld

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze