Skip to main content

Otwarta beta Metal Gear Survive wystartowała na PS4 i Xbox One

Inne podejście do serii.

Zgodnie z zapowiedziami z grudnia, otwarte testy sieciowego Metal Gear Survive wystartowały dzisiaj na konsolach PS4 oraz Xbox One.

Przedpremierowa wersja najnowszej produkcji Konami pozostanie dostępna dla użytkowników do niedzieli, 21 stycznia. Pełna odsłona ukaże się 22 lutego, już także na PC.

Lecą, bo chcą

W trakcie testów sprawdzimy tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Beta zaoferuje dwie mapy (zniszczona baza i pustynna kopalnia) oraz trzy rodzaje misji.

Wszyscy gracze biorący udział w otwartych testach otrzymają bonusy już w pełnej wersji gry, o ile zdecydują się na zakup: plakietkę Fox Hound oraz akcesoria Metal Gear REX Head i bandanę.

Konami ostrzega, że osiągniętych postępów nie przeniesiemy do pełnej wersji.

Poniżej znaleźć można najnowszy trailer, prezentujący podstawowe elementy rozgrywki:

Zobacz na YouTube

Akcja Metal Gear Survive osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości, do której trafia jeden z żołnierzy z Mother Base - która zostaje zniszczona przed wydarzeniami z Metal Gear Solid 5. W ten sposób wydarzenia nie mają żadnego wpływu na ogólną fabułę podstawowego cyklu.

Pod względem rozgrywki - strzelania czy poruszania się - zabawa jest zbliżona do tego, co otrzymaliśmy w The Phantom Pain. Twórcy stawiają jednak na aspekt survivalowy i zbieranie przedmiotów oraz eksplorację, a niekoniecznie na historię i narrację.

Wszystkie aktywności przejdziemy także w kooperacji, przeznaczonej dla maksymalnie czterech osób. Kończenie niektórych najtrudniejszych misji i wyzwań w pojedynkę może być bardzo trudne, co ma skłonić do zabawy z kolegami.

Zobacz także