Skip to main content

Metal Gear Survive - druga postać tylko dzięki mikropłatnościom

10 dolarów za miejsce na zapis.

Stworzenie dodatkowej postaci w Metal Gear Survive wymaga wydania co najmniej 10 dolarów na pakiet waluty wewnętrznej.

Po pierwszym uruchomieniu gry, użytkownik tworzy postać, którą będzie kierował podczas rozgrywki. Awatar oraz postępy jego przygody zajmują jedyne dostępne miejsce zapisu. Stworzenie drugiej postaci nie jest więc domyślnie możliwe, choć dostęp można wykupić (dzięki, PC Gamer).

Gracz potrzebuje do tego monet SV. Dodatkowe miejsce zapisu kosztuje 1000 jednostek specjalnej waluty, które można nabyć tylko poprzez wydanie prawdziwych pieniędzy.

Walka to istotny element gry

Odpowiednią ilość środka płatniczego otrzymamy kupując pojedynczy pakiet 1150 monet SV za 9,99 dol. (ok. 34 zł) lub dwa pakiety 550 monet w cenie 4,99 dol. (ok. 17 zł) za sztukę. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by kupić droższe wersje, za ok. 102 i 170 zł.

Metal Gear Survive to spin-off uznanej serii, stawiający na kooperacyjną rozgrywkę sieciową. Gracze trafiają do alternatywnego wymiaru, gdzie muszą bronić się przed atakami stworzeń przypominających zombie z kryształami na głowie.

Duży nacisk położono na aspekt surwiwalowy - zebrane podczas eksploracji resztki sprzętu wykorzystamy do stworzenia nowych elementów ekwipunku. Survive to pierwsza część serii stworzona po odejściu z Konami ojca cyklu - Hideo Kojimy.

Produkcja jest dostępna na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy zapowiedzieli, że gra otrzyma w przyszłości kampanię fabularną.

Read this next