Skip to main content

Metal Gear Survive - premiera 22 lutego na PS4 i Xbox One

AKTUALIZACJA: Także na PC.

Aktualizacja: Konami doprecyzowało po zagadkowym opóźnieniu, że data premiery w dniu 22 lutego dotyczy także wersji PC.


Oryginalna wiadomość: Konami ogłosiło, że sieciowe Metal Gear Survive zadebiutuje w Europie już 22 lutego przyszłego roku, na PS4 i Xbox One. Nie podano planów dla wersji PC.

Informacje ujawniono na Twitterze, gdzie podano także dodatki do zamówień przedpremierowych.

Dodatki do preorderów

Wszyscy posiadacze preorderów otrzymają pakiet o nazwie Survival Pack. Wewnątrz znajdziemy cztery pozłacane bronie (kij, młot, maczeta i włócznia), dwa gesty (radość i kciuk w górę), cztery chusty (zielona, niebieska, różowa i srebrna) oraz malowanie twarzy w stylu Kabuki.

Takie nagromadzenie przedmiotów kosmetycznych raczej nie wróży Metal Gear Survive zbyt dobrze. Do tego jest jeszcze specjalna ramka na imię postaci oraz gadżet - The Boxman [The Orange].

Produkcja Konami miała pierwotnie ukazać się jeszcze w tym roku, lecz na E3 poinformowano o zmianie planów i dodaniu kilku miesięcy na doszlifowanie szczegółów.

Akcję sieciowego spin-offu osadzono tuż po wydarzeniach z Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, ale w alternatywnej linii czasowej, do której trafia grupa żołnierzy. Głównym zadaniem jest powrót do znanego uniwersum.

Przedstawiony w grze świat zamieszkany jest przez potwory, które przypominają zombie. Zabawa kładzie nacisk na sieciową kooperację - współpracować może maksymalnie czterech graczy.

Zobacz na YouTube

Po drodze warto gromadzić różnego rodzaju materiały, które przydają się do produkowania przedmiotów. W grze znajdzie się bowiem mechanizm tworzenia rzeczy i obiektów, które można zastosować w walce - od broni po barierki, bramy i inne blokady.

Ciekawostką jest system leczenia, który zaczerpnięto z Metal Gear Solid 3. Wrogowie mogą uszkodzić określoną część ciała postaci, co utrudni przemieszczenie się. Aby opatrzyć ranę, należy - z poziomu menu - użyć odpowiedniej apteczki.

Metal Gear Survive jest pierwszą odsłoną serii, tworzoną po odejściu z Konami twórcy cyklu - Hideo Kojimy.

Read this next