Skip to main content

Metal Gear Survive - nowy materiał prezentuje kilka minut rozgrywki

Walka i budowanie bazy.

Serwis IGN opublikował materiał wideo prezentujący kilka minut z Metal Gear Survive - możemy przyjrzeć się nowym fragmentom rozgrywki z trybu dla jednego gracza.

Jest więc skradanie, walka, dziwne potwory przypominające zombie, a także spojrzenie na aspekt budowy bazy i obrony placówki przed atakującymi grupami stworów.

Akcja gry osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości, do której trafia jeden z żołnierzy z Mother Base - która zostaje zniszczona przed wydarzeniami z Metal Gear Solid 5. W ten sposób wydarzenia nie mają żadnego wpływu na ogólną fabułę podstawowego cyklu.

Pod względem rozgrywki - strzelania czy poruszania się - zabawa jest mocno zbliżona do tego, co otrzymaliśmy w The Phantom Pain. Twórcy stawiają jednak na aspekt survivalowy i zbieranie przedmiotów oraz eksplorację, a niekoniecznie na historię i narrację.

Zobacz na YouTube

Wszystkie aktywności przejdziemy także w kooperacji, przeznaczonej dla maksymalnie czterech osób. Kończenie niektórych najtrudniejszych misji i wyzwań w pojedynkę może być bardzo trudne, co ma skłonić do zabawy z kolegami.

Otwarte testy beta gry odbędą się w dniach 18 - 21 stycznia, na PS4 i Xbox One. Uczestnicy otrzymają później bonusy w pełnej wersji.

Premierę zaplanowano na 20 lutego - nie tylko na konsolach, ale także na PC.

Read this next