Skip to main content

Kwadrans rozgrywki z kooperacyjnej strzelanki Metal Gear Survive

Potwory, skradanie i obrona terenu.

Firma Konami opublikowała obszerny fragment rozgrywki z zapowiedzianej kilka tygodni temu strzelanki Metal Gear Survive. Materiał zaprezentowano na trwających targach Tokyo Game Show.

Akcja osadzona zostanie tuz po wydarzeniach z Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, ale w alternatywnej linii czasowej, do której trafia grupa żołnierzy. Głównym zadaniem ma być powrót do własnego uniwersum.

Przedstawiony w grze świat zamieszkany będzie przez potwory, które przypominają zombie. Zabawa kłaść ma zaś nacisk na kooperację - współpracować może maksymalnie czterech graczy.

W udostępnionym filmie pokazano przykładową misję, podzieloną na dwie zasadnicze fazy. W pierwszym etapie bohaterowie musieli w wyznaczonym miejscu postawić urządzenie transmitujące sygnał alarmowy.

W tej części rozgrywka przypomina tradycyjne odsłony Metal Gear Solid. Żołnierze skradają się więc, po cichu eliminując napotykanych wrogów. Można odwrócić uwagę oponentów, rzucając butelką, lub wciągnąć przeciwników w pułapkę (na przykład przy wykorzystaniu biednej owcy). Jest też skradanie w trawie.

Po drodze warto gromadzić różnego rodzaju materiały, które przydają się do produkowania przedmiotów. W grze znajdzie się bowiem mechanizm tworzenia rzeczy i obiektów, które można zastosować w walce - od broni po barierki, bramy i inne blokady.

Zobacz na YouTube

Ciekawostką jest system leczenia, który zaczerpnięto z Metal Gear Solid 3. Wrogowie mogą uszkodzić określoną część ciała postaci, co utrudni przemieszczenie się. Aby opatrzyć ranę, należy - z poziomu menu - użyć odpowiedniej apteczki.

Druga faza misji rozpoczęła się w momencie, gdy żołnierze postawili transmiter - priorytetem była obrona urządzenia. Pod względem mechanizmów rozgrywki etap budzi skojarzenia ze znanym z serii Gears of War trybem Hordy.

Bohaterowie odpierają więc szturm potworów. Wrogowie atakują w kilku, coraz liczniejszych grupach - po każdej fali następuje krótka przerwa, podczas której można postawić dodatkowe blokady. Oczywiście wytrzymałość barier jest ograniczona.

Metal Gear Survive jest pierwszą odsłoną serii, tworzoną po odejściu z Konami twórcy cyklu - Hideo Kojimy. Dokładna data premiery nie jest znana, ale gra powinna ukazać się w przyszłym roku na PC, PS4 i Xbox One.

Read this next