Skip to main content

Otwarta beta Diablo 4 może być bliżej niż myśleliśmy

Najwyższa pora.

Wygląda na to, że Blizzard Entertainment może szykować się do ogłoszenia terminu otwartej bety wyczekiwanego Diablo 4. Źródłem plotek jest jeden z twórców, który obiecuje, że więcej dowiemy się już niebawem.

Do premiery Diablo 4 zostało już tylko kilka miesięcy, ale do tej pory nie poznaliśmy terminu otwartej bety, którą twórcy obiecali przeprowadzić przed rynkowym debiutem wyczekiwanej produkcji. Pewne światło na temat mógł rzucić sam dyrektor generalny marki Diablo - Rod Fergusson, który w odpowiedzi na pytanie fana na Twitterze dość jasno sugeruje ogłoszenie jeszcze w tym miesiącu.

Wkrótce! Gdybyśmy tylko pojawili się na jakimś gamingowym wydarzeniu w tym miesiącu, na którym moglibyśmy ogłosić coś takiego...” - napisał Rod Fergusson w odpowiedzi na pytanie fana o otwartą betę Diablo 4.

Nieco sarkastyczny ton wypowiedzi Fergussona jasno, choć odrobinę przewrotnie, daje do zrozumienia, że termin startu otwartej bety poznamy jeszcze w lutym na jakimś wydarzeniu związanym z grami. Warto zauważyć, że w ubiegłym tygodniu IGN ogłosił, że Diablo 4 pojawi się na organizowanej przez portal imprezie IGN Fan Fest 2023, która odbędzie się między 17 a 18 lutego.

Nietrudno wysnuć wniosek, że właśnie wtedy poznamy termin otwartej bety Diablo 4, zwłaszcza że dotąd nie zapowiedziano żadnego większego wydarzenia na bieżący miesiąc. W grę wchodzi jeszcze potencjalne PlayStation Showcase, o którym plotki krążą od dłuższego czasu, jednak bez oficjalnych zapowiedzi to IGN Fan Fest 2023 wydaje się najpewniejszym kandydatem.

Premiera Diablo 4 zaplanowana jest na 6 czerwca tego roku. Produkcja w polskiej wersji językowej dostępna będzie na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Aby zyskać dostęp do otwartej bety, należy złożyć zamówienie przedpremierowe na dowolną cyfrową wersję gry.

Zobacz także