Skip to main content

Diablo 4: data premiery, beta, zwiastun i zamówienia przedpremierowe

Trzy edycje do wyboru.

Blizzard potwierdził, że Diablo 4 ukaże się 6 czerwca 2023 roku. Datę ujawniono podczas imprezy The Game Awards, podczas której pokazano także nowy trailer. Rozpoczęto również przedpremierową sprzedaż oczekiwanego tytułu.

Kolejna odsłona słynnej serii zmierza na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Filmowy zwiastun nie obejmuje żadnych ujęć z rozgrywki, koncentrując się na imponujących scenach walki z piekielny siłami. W walce z nadciągającą Lilith najwyraźniej musi pomóc sam gracz.

Jeśli o preorderach mowa, dostępne są trzy wydania: Standardowe, Digital Deluxe oraz Ultimate. Dwa ostatnie zapewniają między innymi możliwość wkroczenia na serwery już cztery dni przed oficjalną premierą. Do tego specjalny wierzchowiec i pancerz dla niego oraz przepustka sezonowa „premium”.

Jest nawet towarzysz do wykorzystania jeszcze w Diablo 3 (także w standardowej wersji). Wyłącznie wydanie Ultimate zawiera za to szybsze awansowanie na kolejne poziomy wspomnianej przepustki, a także unikatową emotkę ze skrzydłami.

Lista edycji potwierdza, że w planach są także „otwarte” testy beta dla zamawiających, lecz nie podano, kiedy inicjatywa może wystartować.

Warto jednocześnie zauważyć, że dziennik Washington Post opublikował wczoraj obszerny artykuł zza kulis prac nad Diablo 4. Anonimowi rozmówcy mówili o latach problemów z zarządzaniem i crunchu. Zrealizowanie planów na premierę już 6 czerwca ma być podobno bardzo trudne.

Read this next