Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oszuści nie próżnują. Internauta dostał złom zamiast RTX 4090

Drogie przyciski do papieru.

Internauta zamówił kartę RTX 4090 w popularnym sklepie internetowym. Zamiast zamówionego GPU, w pudełku znalazł... złom. Historią podzielił się w sieci.

Hej chłopaki, zobaczcie moją nową 4090. Tak swoją drogą, Newegg zablokowało moje konto zamiast odpowiedzieć na reklamację” - napisał użytkownik Reddita o pseudonimie NuclearInnardsBeep. Newegg to nazwa popularnego międzynarodowego sklepu internetowego z elektroniką i częściami komputerowymi, nie działającego jednak na terenie Polski.

Jak dowiedział się portal PC Gamer od przedstawiciela sklepu, tymczasowa blokada konta użytkownika jest standardową procedurą w wypadku podejrzenia oszustwa i po wstępnym zbadaniu sprawy zostało przywrócone.

Ostatecznie klient otrzymał zwrot pieniędzy za zamówienie. Sprzedawca informuje, że karta została wysłana jako fabrycznie nowy egzemplarz i nie ma żadnych poszlak, na którym etapie realizacji zamówienia mogło dojść do kradzieży GPU, tak więc sprawa najpewniej pozostanie niewyjaśniona.

Tagi
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze