Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oszuści górą. Sąd odrzucił pozew Bungie przeciwko twórcom cheatów

Zabrało argumentów.

Bungie poniosło porażkę w wojnie przeciwko twórcom oprogramowania służącego do oszukiwania w – między innymi – Destiny 2.

Jak informuje serwis TorrentFreak, sąd odrzucił pozew skierowany przeciwko stronie AimJunkies. Właścicielom witryny zarzucano naruszanie praw autorskich, łamanie postanowień umowy, „niedozwoloną ingerencję” oraz „bezpodstawne wzbogacenie”.

AimJunkies nie zamierzało jednak poddać się bez walki i tłumaczyło, że oprogramowanie tworzy własnoręcznie, bez korzystania kodu napisanego przez Bungie. Nie może być również mowy o naruszeniu umowy, ze względu na zawarte w niej klauzule.

Sędzia Thomas Zilly przystał na takie argumenty. Jak wyjaśnił, Bungie nie postarało się zbytnio w pozwie, nie podając żadnych konkretnych przykładów naruszenia praw autorskich. „Zażalenie musi zawierać więcej niż formalne wyliczenie elementów podstawy powództwa” – napisał w uzasadnieniu.

Zwycięstwo nie jest jednak całkowite, ponieważ Zilly dodał, że sąd może zająć się osobno jedną z podniesionych kwestii – naruszeniem znaku handlowego. AimJunkies korzystało bowiem z frazy „Destiny 2 Hacks” do reklamy produktów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze