Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pliki Elden Ring zapowiadają nadejście dużej aktualizacji

Lub nawet dodatku.

Zapowiedź nowego DLC do Elden Ring zdaje się być coraz bardziej prawdopodobna. W bazie Steam zaobserwowano zmiany w plikach gry, które mogą zwiastować nadejście sporej aktualizacji lub właśnie dodatku.

Podobną sytuację zaobserwowano w przeszłości tylko dwa razy. W przypadku premiery gry oraz wydania aktualizacji „Koloseum”, a więc niewielkiego DLC poświęconego walkom PvP na nowej arenie.

Odkrywca znaleziska - niejaki ashen____one - uważa, że From Software może szykować się na wydanie kolejnego rozszerzenia. Miałoby to sens, biorąc pod uwagę zbliżającą się rocznicę gry. Istnieje szansa, że oficjalna zapowiedź będzie miała miejsce na specjalnej imprezie poświęconej Elden Ring, która odbędzie się 25 lutego w Sztokholmie.

Zgadzałoby się to z niedawnymi doniesieniami sprawdzonego leakera Lance’a McDonalda, który już w styczniu informował, że twórcy pracują nad „czymś wielkim”. Wspomniał o dodaniu do gry „naprawdę dużej” lokacji, nie podał jednak zbyt wielu szczegółów.

Oficjalna zapowiedź dodatku do Elden Ring pozostaje tylko kwestią czasu. Reżyser tytułu podczas zeszłorocznej gali The Game Awards jasno zaznaczył, że twórcy „mają jeszcze kilka pomysłów, które chcieliby wrzucić do gry”. Niedługo później gracze dotarli do plików, które wspominały o dodaniu do produkcji nawet 30 nowych bossów.

W ramach przypomnienia, Elden Ring trafiło na rynek niemal dokładnie rok temu, 25 lutego 2022 roku. Dzieło From Software zebrało bardzo wysokie noty, a ostatecznie zdobyło także tytuł „Gry roku”. Produkcja opiera się na założeniach charakterystycznych dla gatunku soulslike, oferuje więc wysoki poziom trudności, rozbudowany system walki oraz masę spektakularnych starć.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze