Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odwołano pokaz The Last of Us 2 - Sony nie pojawi się na PAX East z powodu koronawirusa

"Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze".

Sony poinformowało, że wbrew wcześniejszym obietnicom nie pojawi się na PAX East, które odbędzie się w dniach 27 lutego - 1 marca w Bostonie. Firma nie pojawi się na wydarzeniu z powodu epidemii koronawirusa.

Na amerykańskich targach koncern zamierzał udostępnić wczesne wersje gier zmierzających na PS4. Najważniejszą atrakcją miała być możliwość zagrania we fragment powstającego The Last of Us 2 od studia Naughty Dog.

„Sony Interactive Entertainment podjęło dzisiaj decyzję o anulowaniu swojego udziału w tegorocznym PAX East w Bostonie z powodu rosnących obaw dotyczących COVID-19 (znanego też jako nowy koronawirus)” - napisano w komunikacie dodanym do oryginalnego wpisu o wydarzeniu na blogu PlayStation.

W The Last of Us 2 wcielimy się w starszą Ellie

„Uznaliśmy, że to najbezpieczniejsza opcja, zwłaszcza, że sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Jesteśmy rozczarowani odwołaniem wizyty, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najważniejsze” - wyjaśniono.

Niewykluczone, że ostatecznie ujrzymy nowe fragmenty z The Last of Us 2 - być może Sony opublikuje gameplay, przedstawiający sekwencję, którą koncern miał udostępnić uczestnikom tegorocznego PAX East. Gra zadebiutuje 29 maja.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

Epidemia koronawirusa wybuchła kilka tygodni temu w chińskiej prowincji Wuhan i rozprzestrzeniła do innych krajów. Wirus jest bardzo groźny: do tej pory zaraziło się niespełna 76 tysięcy osób, spośród których zmarło ponad 2 tysiące.

Z powodu zagrożenia COVID-19 tymczasowo zamknięto zlokalizowane w Chinach fabryki należące między innymi do Samsunga i firmy Foxconn, która współpracuje z Apple. Pojawiły się także obawy, że sytuacja może doprowadzić do opóźnienia premier PS5 i Xbox Series X.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Darmowa gra RPG w Notatniku - nietypowy projekt And yet it hurt

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze