Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera PS5 i Xbox Series X może zostać przesunięta przez koronawirusa - twierdzi Business Insider

Epidemia może też wpłynąć na gry.

Konsole nowej generacji - PS5 i Xbox Series X - planowo mają ukazać się na rynku w okresie świątecznym 2020 roku, jednak redakcja Business Insider twierdzi, że producenci mogą przesunąć premierę z powodu epidemii koronawirusa z Wuhan.

Podobnie jak większość urządzeń elektronicznych na świecie, sprzęt od Sony i Microsoftu wytwarzają fabryki w Chinach. Sektor produkcyjny Państwa Środka mocno jednak ucierpiał przez rozprzestrzeniającego się wirusa.

Przykładowo Foxconn, firma zajmująca się wytwarzaniem iPhone'ów, poddaje pracowników kwarantannie. Według informacji uzyskanych przez Business Insider, wpłynie to najprawdopodobniej na harmonogram produkcyjny nowego smartfona Apple.

„Podobnie firmy Microsoft i Sony, które przygotowują się do produkcji konsol następnej generacji, mogą przesunąć debiut urządzeń lub przynajmniej ucierpieć z powodu ograniczonych dostaw na premierę - z powodu wybuchu epidemii” - tłumaczy redakcja wspomnianego serwisu.

Drugi z ewentualnych scenariuszy oznacza, że liczba egzemplarzy konsol na półkach sklepowych byłaby ograniczona w stosunku do pierwotnych planów.

Chiny odpowiadają za nawet 50 proc. elementów artystycznych w grach z zachodu

Jeśli awaryjne zamknięcia fabryk przedłużą się, koronawirus może wpłynąć nie tylko na konsole, ale również zmierzające na nie gry. Wielu producentów z Ameryki Północnej, Europy i Japonii korzysta z zewnętrznej pomocy chińskich pracowników, czyli tzw. outsourcingu.

Źródło: Business Insider

Następnie: Imponująca sprzedaż GTA 5, gracze wydają więcej pieniędzy w trybie Online - raport Take-Two

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze