Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżony, kultowy Flashback w produkcji?

Anonimowe źródło przekazuje informacje i pierwszy obrazek.

Wczoraj francuski Gameblog zaprezentował pierwszy obrazek z odświeżonej gry Flashback - przebojowej platformówki, która pierwotnie ukazała się w 1992 roku na Amidze. Obrazek pochodzi od anonimowego źródła.

Według niepotwierdzonych informacji, gra otrzymałaby tytuł Flashback Origins i miałaby ukazać się na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 oraz być może Wii U.

Pierwszy obrazek przedstawiający prawdopodobnie grę Flashback Origins. Źródło: Gameblog.fr

Nad projektem pracuje prawdopodobnie twórca gry Paul Cuisset, ponieważ to jego studio VectorCell otrzymało w 2011 roku państwową dotację w wysokości 300 tys. euro właśnie na Flashback Origins.

Szczegóły nie są na razie znane. Gameblog.fr oczekuje na oficjalne potwierdzenie informacji. Autorzy strony opisują Origins jako wznowienie, ale w zasadzie wszystkie elementy gry zostaną wykonane od nowa. Wydawcą miałby być Ubisoft.

Oryginalny Flashback, często mylnie utożsamiany z kontynuacją Another World, powstał w studiu Delphine Software. Grę rozpoczyna fantastyczne jak na ówczesne czasy intro. Przyszłość. Po zestrzeleniu powietrznego skutera bohater budzi się w dżungli na Tytanie, nie pamiętając kim jest. Wkrótce okazuje się, że nazywa się Conrad B. Hart i jest agentem specjalnym, który wpadł na trop spisku groźnej rasy obcych z przedstawicielami rządu.

Dzięki, BrasilGamer.

Intro do gry Flashback z 1992 roku - wersja na Amigę
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze