Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżone Call of Duty 4: Modern Warfare otrzyma wsparcie dla PS4 Pro

Plus: nowy film zza kulis.

Twórcy odświeżonej wersji Call of Duty 4: Modern Warfare ujawnili, że produkcja zostanie dostosowana także do mocniejszego modelu PlayStation 4.

We wpisie na oficjalnym blogu PlayStation, poinformowano, że na PS4 Pro tytuł otrzyma kilka dodatkowych opcji. Pojawią się między innymi bardziej szczegółowe tekstury oraz obsługa dynamicznie skalowanej rozdzielczości 4K.

To jednak nie wszystko. Firma Activision opublikowała też kolejny materiał poświęcony grze. W filmie twórcy produkcji opowiadają o procesie odświeżania słynnej strzelanki.

Odpowiedzialni za projekt deweloperzy ze studia Raven Software podkreślają, że podczas prac nad remasterem ważne było podejście z szacunkiem do oryginału.

Autorom zależało na tym, by nie zmieniać podstawowych elementów rozgrywki, ale zarazem „rozszerzyć doświadczenie”. Nie tylko poprzez odświeżenie oprawy wizualnej, ale też rozbudowanie pomniejszych funkcji, w tym opcji wyszukiwania graczy w prywatnych meczach.

Produkcja nie będzie prostym remasterem - w udostępnionych dotychczas materiałach warstwa wizualna prezentuje się znacznie lepiej niż w oryginale. Twórcy nie tylko zastosowali nowoczesne oświetlenie i lepsze tekstury, ale też poprawili efekty atmosferyczne oraz fizykę.

Odświeżona wersja Call of Duty 4: Modern Warfare zadebiutuje 4 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na razie jedynym sposobem na zdobycie gry jest złożenie zamówienia przedpremierowego na tegoroczną odsłonę cyklu - Infinite Warfare.

Warto zaznaczyć, że posiadacze PS4, którzy zdecydowali się na zakup wydania Legacy (zarówno w edycji pudełkowej, jak i cyfrowej), od 5 października mogą grać w kampanię fabularną remastera.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły