Skip to main content

Premiera Mass Effect: Andromeda i Titanfall 2 przed końcem marca 2017

Plus: 13 mln Star Wars Battlefront.

Electronic Arts sprecyzowało, że nowe odsłony serii Titanfall, Mass Effect oraz Battlefield ukażą się w tym roku fiskalnym, czyli do końca marca 2017 r.

Może tym razem z kampanią?

„W pierwszym kwartale zaczniemy od kreatywnego i innowacyjnego Mirror's Edge Catalyst, w maju. Na przyszły rok fiskalny mamy też szereg gier sportowych. Całkiem nowy Battlefield od DICE ukaże się na święta” - napisano w najnowszym raporcie finansowym firmy.

„Ekscytujący jest też nowy Titanfall od naszych przyjaciół w Respawn. No i oczywiście Mass Effect: Andromeda od BioWare, w późniejszym okresie roku fiskalnego.”

Takie sformułowanie może oznaczać, że najnowsza odsłona kosmicznej serii TPP ukaże się nawet na początku przyszłego roku.

Gdzie indziej EA przyznaje, że do sklepów na całym świecie wysłano już ponad 13 milionów egzemplarzy Star Wars Battlefront, wyprzedzając prognozy. Dane obejmują okres do 31 grudnia, lecz nie podano, ile dokładnie gier trafiło bezpośrednio w ręce graczy.

Niewiele wiadomo obecnie na temat trzech planowanych na ten rok produkcji. Titanfall 2 wygląda podobno „świetnie”, Battlefield najpewniej wróci do wojskowej tematyki, a Mass Effect: Andromeda to na razie tylko krótkie teasery.

W czwartym kwartale kalendarzowym ubiegłego roku EA zarobiło 596 milionów dolarów, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 388 mln w analogicznym okresie 2014 r.

W tych trzech miesiącach liczba abonentów Star Wars: The Old Republic była najwyższa od trzech lat, gracze spędzili 150 milionów godzin w Battlefield 4 i Battlefield Hardline, a nowy Need for Speed przyciągnął dwukrotnie więcej osób, niż poprzednia odsłona - chwali się wydawca.

Zobacz na YouTube

Read this next