Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy projekt Telltale Games to połączenie gry i serialu

„Super Show” powstanie we współpracy z firmą Lionsgate.

Amerykańska firma Lionsgate - odpowiedzialna między innymi za serial Mad Men - zainwestowała w studio Telltale Games. Twórcy The Walking Dead stworzą dzięki wsparciu nowego współpracownika produkt, który określają jako „Super Show”.

Telltale już wcześniej informowało, że planuje stworzyć grę opartą na własnej licencji. Okazuje się jednak, że projekt będzie ściśle połączony z serialem.

„Na jeden odcinek Super Show złoży się część interaktywna [gra] oraz wyreżyserowany epizod serialu telewizyjnego” - powiedział Kevin Bruner, prezes Telltale, w wywiadzie z Entertainment Weekly.

Dla jasności warto zaznaczyć, że „Super Show” to określenie formy przedstawienia nowej opowieści Telltale, a nie nazwa historii.

„Używamy dwóch typów mediów, by opowiedzieć historię. Nad obydwoma elementami pracujemy jednocześnie, to podstawa nowego projektu. Obydwie części produktu są równie ważne w trakcie fazy projektowania i tworzenia scenariusza”.

Bruner zaznaczył, że nowy projekt to „naturalny wynik ewolucji sposobu przedstawiania interaktywnych opowieści” od twórców The Walking Dead.

„To nie jest po prostu gra i serial, ani serial plus gra, tylko spójna, zintegrowana historia, jaką tylko Telltale może opowiedzieć” - dodał Bruner, podkreślając integralność i równość dwóch elementów projektu.

Każdy epizod produktu będzie stanowił „paczkę” dwóch elementów. To odbiorca ma zdecydować, czy najpierw obejrzy część z aktorami, czy zapozna się z interaktywną grą. Co ważne, według Brunera, niektóre wybory w części interaktywnej wpłyną na wydarzenia przedstawione później w serialu.

Całość przypomina w założeniach Quantum Break - nowy projekt studia Remedy, który także ma być ściśle powiązany z serialem telewizyjnym.

O autorze
Komentarze