Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Telltale Games pracuje nad nową, własną serią

Studio ma nowego dyrektora.

W ostatnich latach studio Telltale Games bazuje na licencjach innych firm, jak w przypadku The Walking Dead, The Wolf Among Us czy Gry o Tron. Nowy dyrektor generalny potwierdził jednak, że powstaje także oryginalna seria.

„Już teraz pracujemy nad jednymi z największych licencji rozrywkowych, a gdy dodamy do tego nieogłoszone jeszcze kooperacje i nadchodzącą oryginalną serię, staje się jasne, że przyszłość Telltale wygląda ekscytująco” - przyznał Kevin Bruner w oświadczeniu cytowanym przez serwis Polygon.

Dotychczasowy dyrektor generalny - Dan Connors - pozostanie w firmie na stanowisku doradcy.

Nie podano żadnych szczegółów na temat nowej licencji. Telltale ma teraz ręce pełne roboty, zajmując się trzecim sezonem The Walking Dead, Grą o Tron na licencji serialu HBO, oraz Minecraft: Story Mode i Tales from the Borderlands na bazie popularnych gier.

Firma powstała w 2004 roku, założona przez grupę byłych pracowników z LucasArts. Debiut i sukces The Walking Dead w 2012 roku przełożył się na znaczne rozszerzenie działalności - studio liczy teraz około 250 pracowników.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze