Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy gameplay z Half-Life: Alyx. Valve opublikowało trzy filmy z rozgrywką

Eksploracja, walka i ciężka atmosfera.

Valve opublikowało trzy nowe materiały z rozgrywką z Half-Life: Alyx. Twórcy zaprezentowali różnorodne sceny i sytuacje, które demonstrują, z jakich elementów składa się gameplay w najnowszej odsłonie serii.

Widzimy więc bohaterkę walczącą z zombie oraz przeszukującą pomiesczenia w opuszczonej stacji metra. W pierwszym filmie pokazano między innymi, jak naturalnie przebiega interakcja z elementami otoczenia.

Drugie wideo rozpoczyna się zagadką związaną z hakowaniem, które przebiega w dosyć niezwykły sposób - możliwy do zrealizowania prawdopodobnie tylko w VR. Później następuje dalszy ciąg eksploracji opuszczonych wnętrz.

Ostatni materiał w największym stopniu skupia się na walce, głównie z siłami Kombinatu. Możemy tutaj zobaczyć nowe rodzaje jednostek, z którymi nie ścieraliśmy się w Half-Life 2.

Warto też zwrócić uwagę, że teleportacja z miejsca na miejsce to tylko jeden ze sposobów poruszania się - możliwe będzie też kontrolowanie postaci w tradycyjny sposób, jak w innych grach FPP.

Half-Life: Alyx debiutuje 23 marca na wszystkich urządzeniach VR wspierających SteamVR. Akcja osadzona jest po wydarzeniach pierwszej odsłony cyklu.

Następnie: Baby Yoda w Star Wars Battlefront 2 - dzięki modyfikacji

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze