Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe detale na temat Planet of the Apes: Last Frontier

Jest też gameplay.

Zapowiedź interaktywnej opowieści Planet of the Apes: Last Frontier w sierpniu tego roku była małą niespodzianką. Teraz w sieci pojawiły się kolejne detale na temat rozgrywki, z których rysuje się obraz produkcji przypominającej tytuły Telltale - gdyby jeszcze bardziej uprościć zabawę.

Jak opisuje serwis Polygon, w debiutanckim projekcie Studio Imaginati oglądamy po prostu serię interaktywnych przerywników - jeden po drugim, bez poruszania się, kierowania postaciami czy podnoszenia przedmiotów.

@

Za każdym razem podejmujemy też wybór, wpływający na kształt dalszej opowieści. Opcje są zawsze dwie, w odróżnieniu od wspomnianych tytułów Telltale, które niekiedy oferują szersze pole wyboru.

Co 20-30 sekund musimy więc zadecydować, którą opcję dialogową wybrać, choć zdarzają się też inne dylematy moralne: strzelić czy nie strzelić?

Pewną ciekawostką jest tryb wieloosobowy. Jednocześnie grać mogą cztery osoby, za pomocą smartfonów głosując na preferowany wybór, kontrolując na przykład scenę tortur jednej z małp. Czy małpy potrafią w ogóle mówić? Czy też okładamy biedaka na marne?

Akcja produkcji toczy się pomiędzy wydarzeniami z filmów „Ewolucja planety małp” z 2014 roku oraz tegorocznej „Wojny o planetę małp”. Wcielamy się w obie strony konfliktu.

Wydawcą jest nowy oddział The Imaginarium, czyli studia współodpowiedzialnego właśnie za dwie wymienione produkcje, a także za „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” czy „Avengers: Czas Ultrona”.

Firma specjalizuje się w rejestrowaniu gry aktorskiej, przenoszonej następnie na wirtualne postaci. Założycielem jest Andy Serkis, który zainteresował się tematem po swojej roli jako Gollum w trylogii „Władca Pierścieni”.

Planet of the Apes: Last Frontier ukaże się jesienią na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze