Skip to main content

Nowe A Plague Tale jednak powstaje? Tak sugeruje oferta pracy studia

Rusza kolejny projekt.

Oferta pracy opublikowana przez studio Asobo sugeruje, że twórcy mogą mieć w planach dalszy rozwój serii A Plague Tale.

Deweloper poszukuje aktualnie starszego projektanta gry, który dołączy do zespołu odpowiedzialnego wcześniej za proces preprodukcji A Plague Tale: Requiem. Co ważne, jednym z dodatkowych wymogów w rekrutacji jest dobra znajomość gier z wspomnianej serii. Możliwe więc, że oferta dotyczy kontynuacji lub chociażby rozszerzenia do ostatniej przygody Amicii i Hugo.

Co ciekawe, podobna teoria sprawdziła się już w przeszłości, gdy deweloper ogłosił rekrutację na animatora nieznanego jeszcze wtedy projektu, który okazał się ostatecznie kontynuacją A Plague Tale: Innocent.

Warto również przypomnieć, że Kevin Choteau - reżyser gry - zaznaczył, iż przyszłość serii zależy przede wszystkim od reakcji graczy. „Myślę, że na razie to koniec. Ale drzwi nigdy nie są zamknięte, czekamy na odbiór graczy. Chcemy zobaczyć ich reakcje przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji” - mówił. A Plague Tale: Requiem okazało się ostatecznie ogromnym sukcesem, istnieje więc szansa, że studio Asobo pokusi się o dalszy rozwój cyklu.

Zobacz także