Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa wersja Final Fantasy 4: The After Years ukaże się na iOS i Androida

AKTUALIZACJA: Gra dostępna.

Aktualizacja: Final Fantasy 4: The After Years jest już dostępne w sklepie iTunes oraz w Google Play. Posiadacze sprzętu z iOS muszą zapłacić 11 funtów (ok. 55 zł), cenę w wersji na Androida ustalono na 52 zł.

Z okazji premiery przygotowano także nowy zwiastun:

*

Aktualizacja: Square Enix ogłosiło, że Final Fantasy 4: The After Years ukaże się w Europie zimą tego roku, oferując „kompletnie odtworzoną grafikę”.

Wydawca poinformował także, że dzisiaj na Androidzie debiutuje Final Fantasy 5. Grę wyceniono w Google Play na około 52 zł.

*

Oryginalna wiadomość: Trójwymiarowy remake Final Fantasy 4: The After Years z 2008 roku ukaże się na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

Epizodyczna gra RPG debiutowała już na urządzeniach przenośnych, jako bezpośredni sequel Final Fantasy 4 z 1991 roku. Za produkcję odpowiadało studio Matrix Software, które prawdopodobnie zajmuje się także nową wersją. Tytuł doczekał się także konwersji na WiiWare oraz PSP, w ramach Final Fantasy 4: The Complete Collection.

Jak informuje serwis Gamer (Dzięki, NeoGAF), Final Fantasy 4: The After Years ukaże się zimą na systemie iOS. W przyszłym roku debiut na Androidzie. Gra będzie dystrybuowana w formacie identycznym do pierwowzoru - podzielona na rozdziały. Nie wiadomo jeszcze, czy Square Enix wyda grę poza Japonią.

Akcja The After Years rozgrywa się 17 lat po wydarzeniach z Final Fantasy 4. Wcielamy się w oryginalnych bohaterów oraz ich potomków, by uratować Blue Planet.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze