Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 6 zimą na iOS i Androidzie

Jest też szansa na konwersję FF7.

Konwersja Final Fantasy 6 zimą tego roku zadebiutuje na urządzeniach z systemami iOS i Android.

Final Fantasy 6 porzuciło średniowieczne klimaty

Informacje podał serwis Kotaku, powołując się na imprezę organizowaną przez Square Enix. Reżyser i producent z ramienia wydawcy, Takashi Tokita przyznał, że gra zostanie zmodyfikowana, by ograniczyć potrzebne do awansowania na kolejny poziom punkty doświadczenia (ang. grinding).

Nie zmieni się natomiast sam system walki. Grafika nadal przedstawiona będzie w dwóch wymiarach, lecz w wyższej rozdzielczości, podobnie do wydanego niedawno na urządzeniach przenośnych Final Fantasy 5.

Oryginalna wersja Final Fantasy 6 debiutowała w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku, jako Final Fantasy 3. Od tego czasu doczekała się konwersji na PlayStation i GameBoy Advance. Akcja rozgrywa się w steampunkowym świecie, którego kształt zmienia się wraz z fabułą. Prowadzimy grupę rebeliantów, planujących obalenie dyktatury.

Tokita zdradził, że w obliczu ewentualnego sukcesu mobilnej wersji Final Fantasy 4: The After Years, twórcy mogą zdecydować się na odświeżenie także popularnego Final Fantasy 7, choć w tym przypadku na przeszkodzie stoją ograniczenia techniczne.

- Ciężko byłoby przenieść niektóre gry z ery PlayStation na urządzenia mobilne, z technologicznego punktu widzenia. Wymagają dużo więcej pamięci i zasobów procesora - mówił producent w wywiadzie z serwisem Polygon. - Może uda się to zrobić za kilka lat.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły