Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nostalrius - klasyczne serwery World of Warcraft wrócą 17 grudnia

Nadal nieoficjalnie.

Słynne już serwery z grupy Nostalrius, umożliwiające zagranie w World of Warcraft z epoki sprzed rozszerzeń, zostaną wskrzeszone w dniu 17 grudnia.

Twórcy z Elysium przeprowadzili ostatnio udane testy przy maksymalnym obciążeniu, z ponad 10 tysiącami graczy jednocześnie. To wynik znacznie lepszy nawet od oficjalnych serwerów Blizzarda.

Bitwa o Tarren Mill. To były czasy!

Nostalrius PvP oraz PvE wrócą 17 grudnia o godzinie 18:00. Udało się przenieść bazę danych, więc powinny zadziałać wszystkie postacie, także te stworzone wcześniej.

Blizzard zamknął zbiorów pirackich serwerów w kwietniu tego roku. Trzy uruchomione nielegalnie światy przyciągnęły 800 tysięcy gracz, a 150 tys. pozostawało aktywnych.

Nostalrius interesowało jednak także aktywnych subskrybentów, ponieważ oferowało grę w wersji „vanilla”, czyli bez żadnych dodatków - odwzorowując okres 2004-2007. Administratorzy mieli właśnie dodać 40-osobowy raid w Ahn'Qiraj.

Doceniano także aktywny świat pełen graczy, z licznymi potyczkami Przymierza i Hordy na uliczkach miast. Fani uważają bowiem, że współczesne World of Warcraft jest zbyt „sterylne” i podzielone na instancje, gdzie niekiedy trudno znaleźć inne osoby.

Fanom podobało się właśnie umieszczenie w jednym świecie tysięcy postaci, przez co można było poczuć, że gramy w aktywną produkcję sieciową.

Blizzard dostrzegł zapotrzebowanie na oficjalne serwery tego typu, co przez chwilę wydawało się nawet możliwe. Na targach BlizzCon w tym roku nie doczekano się jednak żadnych zapowiedzi, więc oryginalny zespół Nostalrius przekazał bazę danych fanom z grupy Elysium, którzy wskrzeszają pomysł.

Pytanie brzmi: na jak długo?

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze