Skip to main content

No Man’s Sky dostanie „tryb relaksacyjny”

Oraz przebudowany ekwipunek i dużo pomniejszych zmian.

Deweloperzy z Hello Games zapowiedzieli dużą aktualizację o numerze 4.0 do No Man’s Sky, dodającą między innymi przebudowany ekwipunek i „tryb relaksacyjny”. Premiera łatki zbiegnie się z wydaniem gry na Nintendo Switch w dniu 7 października.

Jak informuje serwis PC Gamer, patch ma przede wszystkim ułatwić wejście do świata gry nowym graczom, zatem gra dostanie między innymi przebudowany system ekwipunku i magazynu na przedmioty, nowe cele do zrealizowania oraz odświeżony ekran dziennika, na którym można śledzić swoje osiągnięcia oraz dotychczasowe postępy w fabule.

Największą zmianą jest jednak „tryb relaksacyjny”. Jak przekazał redakcji portalu Sean Murray - założyciel Hello Games - pozwoli graczom doświadczyć całości rozgrywki skupiając się jednak bardziej na aspekcie sandboxowym, niż na przetrwaniu. Twórca uważa, że jest to dobry sposób na rozpoczęcie przygody przez nowych użytkowników, ale też pozwoli wiernym fanom swobodnie poznawać różne elementy gry, bez obawy o kondycję postaci.

Dla kontrastu, tryb przetrwania również został poprawiony, aby zapewnić jeszcze większe wyzwanie. „Podczas gry stajesz się coraz lepszy i tryb tak naprawdę przestaje stawiać przed tobą wyzwania. Postanowiliśmy więc podkręcić parę rzeczy, aby podnieść poprzeczkę” - tłumaczy deweloper. Gracze będą mogli również stworzyć „własny” poziom trudności, dopierając samodzielnie parametry: na przykład dodając permanentną śmierć do trybu relaksacyjnego. Oprócz tego, aktualizacja wprowadza wiele pomniejszych zmian i poprawek.

Zobacz także