Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależne Rust z systemem punktów doświadczenia

W nowej aktualizacji.

Rust - cieszący się dużą popularnością symulator przetrwania w otwartym świecie - otrzymało nową aktualizację, dodającą do gry system doświadczenia.

Od teraz każda wykonywana czynność - w tym polowanie na zwierzęta, gotowanie i rąbanie drewna - nagradzana jest specjalnymi punktami. Doświadczenie otrzymujemy także, gdy z wykonanych przez nas przedmiotów skorzysta inny gracz.

„Przykładem jest pułapka na ryby” - tłumaczy we wpisie na oficjalnym blogu gry Maurino Berry, jeden z deweloperów odpowiedzialnych za projekt.

„Jeśli stworzysz pułapkę, ale ktoś inny z niej skorzysta, dostaniesz punkty doświadczenia. Jeśli ugotujesz coś i potrawę przekażesz innemu graczowi, który ją zje, także zostaniesz nagrodzony” - wyjaśnia.

Po zdobyciu odpowiedniej liczby punktów, postać otrzymuje kolejny poziom rozwoju. Dzięki temu uzyskuje dostęp do następnych przedmiotów, które można odblokować za zgromadzone wcześniej doświadczenie, a później skonstruować.

Twórcy zaznaczają jednak, że wprowadzony system nie jest jeszcze w pełni gotowy - autorzy obiecują, że będą stale dopracowywać nowy mechanizm, wyłapując istotne błędy i problemy z balansem rozgrywki.

Rust dostępny jest na Steamie w ramach programu Early Access.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze