Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niemal 12 milionów osób nadal gra w Call of Duty: Black Ops 2

Gra z 2012 roku.

Niemal 12 milionów osób nadal gra w strzelankę Call of Duty: Black Ops 2, wydaną w listopadzie 2012 roku.

Produkcja studia Treyarch posiada wielką, aktywną społeczność - przyznał przedstawiciel Activision podczas ostatniej konferencji z inwestorami. Rekordowe 12 mln zanotowano w ostatnim kwartale (lipiec - wrzesień 2015).

To imponujący wynik w przypadku produkcji dostępnej wyłącznie na PC i konsolach poprzedniej generacji.

Możliwe, że to właśnie dlatego wydawca przygotowuje Black Ops 3 także PlayStation 3 i X360, pomimo konieczności znacznego okrojenia zawartości i oprawy graficznej.

Black Ops 2 znaleźć można na steamowej liście aktywności, w pierwszej setce - w tym samym zestawieniu próżno szukać ubiegłorocznego Advanced Warfare.

Strzelanka z 2012 roku to także najchętniej wskazywana pozycja, jaką fani Xboksów widzieliby na Xbox One w ramach funkcji wstecznej kompatybilności.

W oficjalnym głosowaniu Microsoftu Black Ops 2 otrzymało ponad sto tysięcy głosów, wyprzedzając Red Dead Redemption, Skyrim czy inne Call of Duty - Modern Warfare 2.

Eric Hirshberg - szef do spraw wydawniczych w Activision - wyjaśniał, że ogromna popularność gry związana jest po części z oczekiwaniem graczy na Black Ops 3.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Black Ops II

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii U, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze