Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision pozwane przez dzieci angolskiego rebelianta

Za ukazanie fałszywego wizerunku ojca w Black Ops 2.

Trójka dzieci Jonasa Savimbiego - jednego z przywódców rebelii w angolskiej wojnie domowej, która wybuchła w 1975 roku - pozwała Activision za ukazanie fałszywego wizerunku ojca w Call of Duty: Black Ops 2.

Jonas Savimbi w Black Ops 2

Rodzina domaga się odszkodowania w wysokości 1 mln dol. od francuskiego oddziału firmy. Zdaniem rodzeństwa, Savimbi został przedstawiony jako „barbarzyńca” - informuje The Guardian.

„Przedstawiono go jako półgłówka, który chce wszystkich pozabijać” - podkreśliła adwokat Carole Enfert, dodając, że w rzeczywistości „Savimbi był liderem politycznym i strategiem”.

Savimbi był jednym z liderów opozycyjnego ruchu zbrojnego w Angoli, który przeciwstawiał się komunistycznemu rządowi. Wojna domowa zakończyła się oficjalnie w 2002 roku.

Postać pojawia się w Black Ops 2 podczas jednej z misji, w której bohater wspiera rebeliantów. Savimbi zachęca swoich żołnierzy, by likwidowali jak największą liczbą oponentów, wymachując przy tym granatnikiem.

Przedstawiciele Activision odpierają zarzuty, twierdząc, że Savimbi został przedstawiony w pozytywnym świetle.

Warto przypomnieć, że firma została już pozwana w 2014 roku przez byłego dyktatora Panamy, który twierdził, że w Black Ops 2 nielegalnie wykorzystano jego wizerunek.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze