Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nie przeniesiesz zapisu z Hogwarts Legacy na inną platformę. A szkoda

Tytuł bez wsparcia funkcji cross-save.

Wydawca WB Games ujawnił, że Hogwarts Legacy nie będzie wspierać funkcji przenoszenia zapisów pomiędzy platformami. Zamiast tego, tytuł zostanie wyposażony w cztery sloty na postacie, każdy z osobnymi miejscami na ręczne oraz automatyczne zapisy.

Jeden z użytkowników Twittera napisał do oficjalnego profilu pomocy technicznej WB Games, że kupił grę na PS5 oraz Steamie i chciałby wiedzieć, czy będzie możliwość przenoszenia zapisów między platformami. Otrzymał odpowiedź, że konta będzie można ze sobą połączyć, aby odbierać specjalne nagrody na każdej platformie, ale niestety przenoszenie zapisów jest niemożliwe.

Później internauta zadał także drugie pytanie, czy będzie możliwość stworzenia kilku osobnych zapisów dla różnych postaci, gdyż jego rodzeństwo chciałoby zagrać na tej samej platformie co on. Jak mogliśmy się dowiedzieć z odpowiedzi, tytuł umożliwi stworzenie czterech osobnych slotów na postacie, z których każdy posiada osobne pięć miejsc na autozapisy oraz możliwość utworzenia 10 zapisów ręcznych.

Oczywiście brak cross-progresji może spowodować problemy na przykład u osób, które jakiś czas po zakupie gry na konsole poprzedniej generacji przesiądą się na nowszy sprzęt i chciałyby kontynuować zabawę od miejsca, w którym skończyły. Przykładowo niedawno wydana aktualizacja next-genowa Wiedźmina 3 wprowadziła taką możliwość do gry, chociaż w stosunkowo ograniczonej formie (przenosi się tylko ostatni autozapis, ostatni zapis ręczny i ostatni punkt kontrolny).

Przypomnijmy, że Hogwarts Legacy (w Polsce Dziedzictwo Hogwartu) zadebiutuje już 10 lutego 2023 roku na platformach PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One raz PC. Akcja rozgrywa się na 100 lat przed wydarzeniami z cyklu o Harry’m Potterze i opowiada historię rebelii goblinów, podsycaną najprawdopodobniej przez tajemniczą grupę czarnoksiężników.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze