Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix w końcu pozwoli streamować gry na telewizory

W Kanadzie i Wielkiej Brytanii ruszyły testy usługi.

Popularna platforma streamingowa już od dłuższego czasu robi przymiarki do udostępniania gier w ramach swojej usługi. Do tej pory nie można było jednak grać za pośrednictwem chmury, ale najwyraźniej wkrótce to się zmieni.

Netflix rozpoczyna pierwsze publiczne testy strumieniowego przesyłania gier. Na razie funkcję wypróbują wybrani subskrybenci z Kanady i Wielkiej Brytanii, jednak usługa wkrótce powinna trafić też na inne rynki. Streamowanie gier dostępne będzie za pomocą niektórych modeli telewizorów i „urządzeń telewizyjnych”, a także za pośrednictwem oficjalnej strony serwisu.

Osoby biorące udział w testach beta mogą na razie wypróbować dwa tytuły - ceniona przygodówkę Oxenfree od należącego do Netflixa studia Night School Studio oraz Molehew's Mining Adventure, czyli zręcznościową produkcję polegającą na wykopywaniu drogocennych klejnotów. Grając na telewizorze, w roli kontrolerów wykorzystamy smartfony - na Androidzie wystarczy aplikacja Netflix, natomiast użytkownicy iOS muszą pobrać dodatkową aplikację z App Store. Grając w przeglądarce, wykorzystamy myszki i klawiatury.

Oto lista telewizorów oraz wspomnianych „urządzeń telewizyjnych” wspierających usługę:

  • Amazon Fire TV
  • Chromecast z Google TV
  • Telewizory LG
  • Nvidia Shield TV
  • Urządzenia i telewizory marki Roku
  • Samsung Smart TV
  • Walmart Onn

Netflix zaczął udostępniać gry mobilne swoim subskrybentom w listopadzie 2021 roku, jednak do tej pory były one dostępne wyłącznie na urządzeniach z systemami iOS oraz Android. Najwyraźniej firma prowadzi wytężone prace nad wprowadzeniem usługi na szersze spektrum urządzeń, dzięki czemu będzie mogła zacząć konkurować z innymi usługami streamingowymi jak Xbox Cloud Gaming czy GeForce Now od Nvidii.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze